Kaunistame Eesti väikelinnu tänavakunstiga!

Kaunistame Eesti väikelinnu tänavakunstiga! Muudame elukeskkonda visuaalkunsti näol rõõmsamaks ja lisame seeläbi positiivse noodi kohalike elanike igapäevatoimetuste taustale.

Eestis üha enam väärtustatud tänavakunst ehib peamiselt suuremaid linnu. On ilmne, et ka Eesti väikelinnad vajavad turgutust visuaalkunsti näol. Sellele tähelepanekule toetudes alustab 2018. aastal uus tänavakunstifestival Rural Urban Art, mis võtab sihtmärgiks Eesti väikelinnad ja maapiirkonnad. Festivali nimi Rural Urban Art viitab kahe omavahel vastanduva paiga ühiste joonte võimalikkusele. Tänavakunsti näol lisanduvad huvialavõimalused, seinamaalid lisavad piirkonna avalikku ruumi mitmekesisust ja rikastavad elukeskkonda, haridusprogramm keskendub noortele. Festivali eesmärk on tuua kokku kogukond, kaasata korraldamisesse vabatahtlikke. Oluline on, et festivalil on piirkonnale ka edasine positiivne mõju.

Festival toimub esmakordselt 2018. aastal 9. - 14. juulil Põlvamaal, kuid vankumatu tahe on korraldada festivali igal suvel ühes Eesti maakonnas - muutes nõnda aasta-aastalt Eesti elanike elukeskkonda rõõmsamaks. Olleks pikalt töötanud tänavakunsti valdkonnas ja olnud tunnistajaks inimeste heakskiidule tänavakunsti suhtes, tunneme, et eestlased vajavad sellist kingitust.

Projektist on huvitatud ka Soome kolleegid tänavakunstnike ühingust G-Rex, kes korraldavad paralleelselt Eestis toimuva festivaliga samadel eesmärkidel põhineva festivali Laitila linnas 23. - 29. juulil 2018. Koostööprojekti ilu seisneb selles, et koos armastatud Soomemaaga teeme nii meie oma kodanikele kui nemad omadele sajandaks sünnipäevaks siira kingituse. Ja seda loodetavasti igaks järgmiseks sünnipäevaks.

9. - 14. juuli 2018 Põlvas, Kanepis ja Räpinas: 9. juuli - festivali avaõhtu; kunstnikud saabuvad ja alustavad oma seina maalimisega 10. juuli - šablooni töötuba (sobib lastele) 11. juuli - šablooni töötuba (sobib lastele), ühise seinamaali töötuba ja seinamaali tegemine 12. juuli - tänavakunstiteemalise filmi linastamine, vestlusring kunstnikega 13. juuli - kunstnikud lõpetavad maalid 14. juuli - ekskursioon Põlvas valminud seinamaalide juurde; festivali lõpetav kogukondlik piknik 15. juuli - kunstnike lahkumine

Algataja

MTÜ Rural Urban Art

MTÜ Rural Urban Art: Mittetulundusühing on Salme Kulmari ja Ita Puusepa ühine ettevõtmine, mille eesmärk on rikastada Eesti avalikku eluruumi väärtusliku tänavakunsti ja kultuurisündmustega. Eesmärkide saavutamisel on olulisel kohal koostöö arendamine kohalike ja rahvusvaheliste tänavakunstnike ning kultuurikorraldajatega, sealjuures ka haridusvaldkonna spetsialistidega. Üks peamisi eesmärke on tänavakunsti toomine Eesti väikelinnadesse samanimelise festivali (Rural Urban Art) läbi.