Keeleaasta avaüritusel esitleti kaht EV100 raamatusarja kuuluvat teostAvaldatud: 25.01.2019

Neljapäeval, 24. jaanuaril esitleti konverentsi „Sajand Eesti Vabariigi riigikeelt“ raames kaht EV100 raamatusarja kuuluvat teost: „Eesti keele 100 aastat“ ja „Välis-Eesti 100 aastat“ annavad ülevaate valdkondade arengust saja aasta jooksul.

Korraga koguni kaks uut raamatut. Foto: Liis Reiman / EV100

Teose „Eesti keele 100 aastat“ autori Karl Pajusalu sõnul on eesti keel eestlaste eneseteadvuse alus.

Riigikantselei EV100 juhtrühma liige Tiit Pruuli nentis, et olenemata keerulisest ajaloost on oma riigikeele välja kujunemine ja selle säilitamine märkimisväärne saavutus. „Keel ühendab meie rahvast. Lugude jutustamine on kandev viis meie ajaloo ja ka tulevikulootuste edasi andmiseks. Ainult eesti keeles kõneledes saame teha seda kõige ausamalt,“ lisas Pruuli.

Raimo Raagi teos „Välis-Eesti 100 aastat“ annab ülevaate organiseeritud väliseesti elust viimase saja aasta vältel. Mõnevõrra põhjalikumalt käsitletakse kahe maailmasõja vahelist perioodi, mille kohta on varem ilmunud vähe üldkäsitlusi.

Esitlusete pildigaleriid saab vaadata SIIN.

Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 43 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud Riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari.

Ülevaatesarja annab aastail 2018–2019 välja kirjastus Post Factum koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga. Tutvu EV100 raamatusarjaga www.ev100.ee/ev100-raamatusari.

EV100 raamatusarja teosed tulevad müügile Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti. Raamatute ettetellimine www.apollo.ee/EV100.

Kõik uudised