''Keila terviseks'' kontsert: Allan Vainola & Unenäopüüdjad

Allan Vainola & Unenäopüüdjate kontsert on Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud terviseliikumise sündmustesarja "Keila terviseks" osa.

Kogupereüritus
EST

Allan Vainola ja Unenäopüüdjate kontsert toimub Keilas Tammiku mängumaal ning pakub mõnusat õues olemist tervele perele.
Kohale võid saabuda varem, et nautida loodust või pidada pikniku. Avatud on ka kodukohvik.
Mugavamaks kontserdinautimiseks võid võtta kaasa oma piknikuteki.
Kuidas meid leida? Tammiku mängumaa asub Keilas aadressil Tammiku tee 3.
Soovitame tulla jalgsi või jalgrattaga. Parkides mängumaa lähedale, jälgida kindlasti parkimisjuhiseid. Hilistele tulijatele ei pruugi parkimiskohta leiduda.
Taolist kodukontserti pakub mittetulundusühing Kultuuriguru kolmandat aastat. 2015.aastal esines Tammiku mängumaal ansambel Kõrsikud ning 2016 Vaiko Eplik. Kontsertide tagasiside on olnud väga hea.
Kui Sulle meeldib mõnus muusika, värske õhk ja kodune miljöö, siis tule ning saa sellest koos meiega osa!
***
Ansambli stiili võib nimetada kui "linnafolk" või "industriaalfolk", seda iseloomustab sügav ja unistav tundlikkus, balansseerimine reaalsuse ja unenäolisuse piirimail. Esiplaanil on meloodilisus, mida aitab rõhutada omanäolise lähenemisega mängitud akordion. Lood on tulvil sisemistest rütmidest ja pingetest Paljud laulud põhinevad erinevate luuletajate tekstidest saadud tugevate emotsioonide energial, aga on ka lauludeks vormistatud isiklikke hetki ja mälupilte. Aja mõiste on vaba: minevikul, olevikul ja tulevikul pole vahet, mälestustel pole otsest rõhku, tähtsam on edasi antav tunne.
Tekstiline pool on erinevaid meeleolusid edasi andev või kirjeldav, kaldub kohati romantilisse sürrealismi. Kasutatud on põhiliselt eesti noorema põlvkonna autorite tekste. Kuid Andres Aule ja Mait Vaigu kõrval on uuelaadne esitusvorm antud ka eesti luuleklassikute igihaljastele teostele.
Allan Vainola - vocal, guitar
Merli Plink - vocal
Jaak Lutsoja - acordion, maracas
Tanel Liiberg - contrabass, bass guitar
Hans Kurvits - percussion (occasionally)

Korraldaja

Keila terviseks

Algatuse Keila terviseks sündmuste sarja kingib EV100-le Keila linn koos erinevate organisatsioonidega.