Keskaja ja pärandkultuuri festival"Pärnu hansapäevad"

Keskaja ja pärandkultuuri festival „ XVIII Pärnu hansapäevad“ . „Juurte juurde !Talu elu ja ilu“Eesti Vabariik 100! Palju õnne meile kõigile olla eestlane oma pärimuskultuuris!

Kogupereüritus
EST

Keskaja ja pärandkultuuri festival „ XVIII Pärnu hansapäevad“ toimuvad 29.juuni-1.juuli 2018.Peateemaks „Juurte juurde!Talu elu ja ilu“Eesti vabariigil ehk meil kõigil on 100 sünnipäev!Lähme tagasi meie juurte juurde,otsime ja katsume leida üles meie esivanemate tarkused,oskused,eheduse ja ilu.Tule ja otsime aega,mil meie esivanemad olid noored ja lõid maailma kus täna oleme.Tule õpi  kasvõi üks oskus mida teadsid meie vanaemad ja vanaisad !Õpime et,luua oma kätega ,kuulame oma kõrvaga ning vaatame oma silmaga kui rikkalik on meie esivanemate kultuuripärand.
Osalemas Eestimaa käsitöömeistrid, lauljad, tantsijad ning pillimängijad.  Käsitöömeistrite laat,keskaja turg, linnu ja loomaküla, talumuuseumide küla, põnevad rüütli ja vibuturniirid, kunsti ja väljanäitused ning erinevad vanade oskuste töötoad. Elu ja ilu loovad viiel erineval laval pärimusmuusikud, rahvateatrid, lauljad , tantsijad lähedalt ja kaugelt. Külalised saabuvad Taanist, Tsehhist, Valgevenest, Lätist, Leedust, Ungarist, Jakuutiast. Rahvariide ilu, kombed ja traditsioonid, lood ning laulud koos meie oma inimestega siit nurgast ja sealt nurgast Pärnu keskele kokku !

Korraldaja

MTÜ Pärnu Hansa Kultuurikoda

http://hansa.parnu.ee/index.php?id=9