Keskajapidu üle kogu Liivimaa ja Österlandi

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks kingib Bonifatiuse Gild Viljandis keskaegse peo, kust ei puudu keskaja tantsud, laulud, pidusöömingud, narrid ega ka kauplejad ja palverändurid.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Bonifatiuse Gild korraldab 13.–14. juulil Viljandi Ordulinnuses Keskaja Päevad, mis taaselustavad selle ajastu laulude, tantsude, meistrite, käsitööliste, pidusöömingute, näitemängude, kauplejate ja palverändurite kaudu.

Keskaeg hõlmas nii meie kui Soome ajaloost märkimisväärse aja ja see on see jätnud sügava jälje meie kultuurilukku.

Keskaja turule oodatakse 50 kauplejat, kes pakuvad käsitööd ning head toitu. Püsti on pandud nii soontemudija, kristalli-, nõia- kui ka käejoontekoda. Inimesi veavad hobuvankrid, rahvast lõbustavad narrid, legende räägivad palverändurid, laval astuvad üles muusikud koos tulevärgiga, kõrtsis pakutakse ehtsaid keskaegseid roogasid ja toimub ka tõeline pidusööming.

Ootame kõiki osalejaid, kaasa arvatud kauplejaid ja külalisi, tulema kohale keskaegses rõivastuses. Pidu tuleb nii vahva, et osalejaid on juba oodata nii keskaegselt Liivimaalt kui Österlandist!

Korraldaja

Bonifatiuse Gild MTÜ

Bonifatiuse Gild MTÜ alustas tegevust 2009. aastal ja Gildi põhieesmärgiks on on keskaegse hansaliikumise ja –traditsioonide tutvustamine ning propageerimine, keskaja hansa-alaste teadmiste ja oskuste arendamine ning edasiandmine koolinoortele ja teistele keskaja kultuurist huvitatuile. Bonifatiuse Gild on koht, kus saavad kokku keskaeg ja tänapäev. Meistrid teevad ja meistrid müüvad nii oma kodades kui väljaspool kodasid!