"Kihelkondlikud kihelused"

Raamatusari "Kihelkondlikud kihelused" kogub, jäädvustab ja avaldab Eesti unustatud kultuuri- ja ajaloolist materjali kihelkondlikus võtmes.

Mulgimaa kirjastus "Kaarnakiwi" alustab kultuuriloolise raamatusarja "Kihelkondlikud kihelused" väljaandmist. Projekti idee on avaldada alates 2018. aastast 20 aasta jooksul iga Eesti kihelkonna (105) kohta raamat, millesse on kogutud valitud artiklid Eesti vanemast ajakirjandusest. Igal aastal on kavas välja anda viis raamatut. 24. veebruaril 2018 ilmub neist esimene - "Wändra wänderdused", järge ootavad "Helme helinad", "Kadrina kahinad" ja "Suure-Jaani suminad" jne. Iga raamat koondab endas seniavaldamata ajaloolisi tekste kohaliku kihelkonna ajaloolistest isikutest, sündmustest ja paikadest (külad, talud, hooned). Raamatu illustreerivad kohalike üldhariduskoolide lapsed.
Sarja eesmärk on tugevdada Eesti inimestes kogukondlikku identiteeti, mis on paljuski hiljutise haldusreformi tõttu kaduma läinud.
Loodan, et projekti tulemusel tugevneb inimeste side oma kodupaigaga ning nii mõnigi noor või laps seob oma tuleviku sünnipaigaga või vähemalt on teadlikum oma juurtest.
Kirjeldatud projekt oleks minupoolne kingitus Eestile.

24. 02. 18. ilmub raamat "Wändra wänderdused" mai 2018 "Helme helinad" august 2018 "Kadrina kahinad" oktoober 2018 "Rõngu rõõmustused" detsember 2018 "Suure-Jaani suminad" 2019-2039 ilmub igal aastal 5 kihelkondlikku raamatut.

Oodatud on rahaline abi trükikulude katmisel.

Algataja

Kalle Gaston

Märksõnad