Kiiking Uus-Meremaale!

Toome Eesti oma brändi Kiikingu Uus-Meremaale, et tutvustada läbi selle Eesti kultuuri ning elavdada siinset eestlaste kogukonda.

Haridus- ja Teadusministeeriumi hinnangul elab koguni 20% eestlastest välismaal ja see number kasvab. See on üsna soliidne arv arvestades, kui väike on meie rahvaarv. Aga täna ei taha me rääkida mitte põhjustest, miks keegi on lahkunud, vaid võimalustest, mida need inimesed saavad võõrsil olles Eesti jaoks ära teha.

Oleme veendunud, et nii soliidses vanuses riiki nagu meie Eesti, ei köida enam materiaalsed väärtused, vaid ta soovib näha oma teadmiste, keele ja kultuuri säilimist. Samuti, et me hoiaksime taas ühte, isegi siis, kui asume üksteisest kümnete tuhandete kilomeetrite kaugusel.

See ongi meie kingitus Sulle, armas Eesti Vabariik!

On tekkinud uus põlvkond väliseestlasi üle maailma, kes mõistavad, kui tähtis on meie keele ja kultuuri säilitamine ja edasi kandmine. Need oleme ka meie! On oluline, et see põlvkond teeks Eesti heaks ka midagi ära!

Et säiliks meie kultuur ja emakeel ning et see kanduks ka kaugematesse maailma nurkadesse, toome Eesti oma brändi Kiikingu Uus-Meremaale! Selle läbi saame tutvustada siinsetele elanikele, turistidele kui ka teistele eestlastele spordiala, mida Uus-Meremaa pole veel näinud, samuti saame nii tutvustada oma kultuuri.

Kiiking aitab meil elavdada ka siinset eestlaste kogukonda ning läbi selle hoida seda haruldast keelt, mida me räägime. Lubame, et iga eestlane saab vähemalt korra tasuta kiikuda!

Oleme grupp noori eestlasi, kes usuvad, et Eesti Nokiad ja Skype’id on meie enda inimesed, kellel on soov, tahe ning oskused midagi ära teha ka väljaspool Eestit. Meie soov on tutvustada oma riiki ja kultuuri ühes kaugeimas paigas Uus-Meremaal, mille oleme valinud oma elukohaks ning kuhu satub üha enam turiste, sh ka eestlasi.

Meile saab hoogu anda läbi www.hooandja.ee

2016. aasta lõpuks soovime tutvustada Kiikingut uus-meremaalastele, kes on välispordi suured harrastajad. Samuti kutsuda kokku siin elavaid eestlasi, elavdamaks siinset eestlaste kogukonda. Aastaks 2017 laiendame oma tegevusala, käies erinevatel festivalidel üle Uus-Meremaa. Aastaks 2018 tähistame üheskoos siin elavate eestlastega Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, millest valmib ka lühivideo.

Algataja

Laura Kaesel