Kindrali jooks

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja kindral Aleksander Tõnissoni sünniaastapäeva auks korraldab KL Alutaguse "Kindrali jooksu". Samal ajal korraldab Naiskodukaitse Alutaguse ringkond Perepäeva.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Päeva raames toimub militaarrännak- jooks Pannjärve spordikeskuse radadel, kus maksimaalne vahemaa on 21 kilomeetrit. Seda traditsioonilist jooksu korraldatakse igal aastal aprillikuus juba alaets 2005. aastast. Samal ajal toimub Jõhvi kesklinnas Naiskodukaitse Alutaguse ringkonna korraldatav Perepäev. Perepäev ja jooksuvõistluste autasustamine toimub kindral Tõnissoni ausamba juures, Jõhvi kesklinnas.

Kindral Aleksander Tõnisson (17. IV 1875 – 30. VI 1941) on kindlasti üks mitmekülgsemaid ja huvitavama elusaatusega Eesti Vabariigi persoone. Ta oli Eesti rahvusväeosade loojaid ja juhte, Viru rinde ülemana Vabadussõja võidu sepistajaid ja Eesti riikluse kindlustajaid. Kindral Tõnisson oli noore Eesti riigi kaitseväe rahuaegseid arendajaid ja reformijaid. Kaitseministrina oli ta Eesti kaitsepoliitika kujundajaid, Tartu linnapeana ning Tallinna ülemlinnapeana meie kohaliku elu edasiviija. Tõnisson oli inimene oma puuduste ja voorustega – teda kardeti ning austati ning tema tavadest räägiti anekdoote.

Korraldaja

Kaitseliit Alutaguse malev