Kineetilised skulptuurid EV sümbolitega

Sillamäel, Jõhvis, Narvas paigaldatakse IVKHK poolt väljatöötatud kineetilised skulptuurid EV sümbolitega: suure rukkililli kuju, pääsukesed, kivi, eesti ornamendid.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus töötab kolmes kohas - Sillamäel, Jõhvis, Narvas. Üleriigilise kampaania EV100 raames kingib IVKHK Sillamäe, Jõhvi ja Narvale kineetilisi skulptuure, mille kujundus on väljatöötatud luksepa eriala õpetaja Andrey Matveenkovi poolt ja skulptuuri valmistamisel osalevad kutsehariduskeskuse erinevate erialade õpilased.
Skulptuur kajastab eesti sümboleid: rukkilill, pääsukesed, kivid. Kesksel kohal on suure rukkililli kuju, mille ümber on lehtmetallist valmistatud pääsukesed ja väikesed kellukesed, mis tuulepuhanguga hakkavad keerlema ja helisema. Skulptuuri alusel on keraamilisest mosaiigist tehtud eesti ornamendid, EV 100 ja IVKHK logod. Skultptuurid paigaldatakse kooskõlastamisel KOV-dega hästi külastatavatesse kohtadesse, kus kohalikud elanikud ja turistid saavad selle ilu nautida, teha pilte ja jäädvustada ilusaid eluhetki.
Skulptuuri planeeritakse valmistada Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses hiljemalt 2018. a. aprilli lõpuks ja paigaldamine toimub mai kuus.
Skulptuuri eskiisi saab vaadata: https://www.dropbox.com/sh/2xssxzn8a4q7skg/AABAl9xFwMg3KKOo2s1uyF0pa?dl=0

Skulptuurid valmistatakse aprillis 2018, paigaldatakse mais 2018

Algataja

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus