Kingime Eesti Vabariigile kõigi aegade suurima Robotexi!

2017. aastal soovime teha EV100 puhul kõigi aegade suurima Robotexi ning kinkida EV100 puhul koolidele 100 Makeblocki komplekti.
 

Tänavune Robotex toimub 24.-26. novembrini Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses Pirital. Tegemist on tehnoloogiaalase kogupereüritusega, kus on tegevusi nii igas vanuses võistlejale, pealtvaatajale kui ka huvilisele. Kolme päeva jooksul saavad Robotexi külastajad osa robotivõistlusest, tehnoloogianäitusest, konverentsist ja töötubadest. Sel aastal ootab Robotex üle 20 000 külastaja, 2500 osavõtja ning 1300 robotit, kavas on 23 robotivõistlust. Võistlus toimub koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooliga. 2017. aastal on oodata kõigi aegade suurimat ja võimsamat Robotexi. Kolitakse suurematele pindadele, laiendatakse oluliselt tehnoloogianäitust ning mis kõige olulisem - pannakse suur rõhk rahvusvahelise haarde suurendamisele, et Eesti oleks sünnipäeva pidustuste raames kenasti maailmakaardil kui robootikariik. Robotex kingib Eesti 100. sünnipäeva puhul Eesti koolidele 100 kõrgetasemelist Makeblocki komplekti, millega osaleda 24.-26. novembrini 2017 Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimuval Robotexil. Makeblock tooted on kogu platvormi ulatuses omavahel ühilduvad. Neid saab liidestada ka LEGO konstruktoritega, pakkudes lõpmatul arvul kasutusvõimalusi. Tuntud Makeblock roboti mBot südameks on populaarne Arduino Uno mikrokontroller, mis tagab standardse ja laia ühilduvuse. Kuna Eestis on roboteid vähem kui huvilisi siis loodame, et 100 uue robotikomplekti kinkimine koolidele toob robootika ja Robotexi juurde rohkem lapsi ja noori. Osalejate arvu suurenedes saaksime taotleda riigi 100. sünnipäevaks ka maailma suurima robootikavõistluse tiitlit, mis oleks Robotexi poolt Eestile ilus kingitus.

Algataja

Robotex

Robotex on Euroopa suurim robootikasündmus, mis toimub koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooliga. Tegemist on tehnoloogiaalase kogupereüritusega, kus on tegevusi nii igas vanuses võistlejale, pealtvaatajale kui ka huvilisele. Soovime kinkida Eestile sünnipäevaks suurejoonelise robootikasündmuse, milles osaleb rekord arv roboteid ja Eesti noortel on võimalus anda oma panus Eestile sünnipäevakingi tegemiseks. Robotexi raames toimuvad: • Üle 20 erineva robotivõistluse, mis pakuvad põnevust nii võistlejale kui meelelahutust pealtvaatajale. • Töötoad, mis võimaldavad robootikavallas kätt proovida ja kaasa mõelda. • Tehnoloogiakonverents, kus esinevad oma ala professionaalid nii Eestist kui välisriikidest.  • Kõrgetasemeline tehnoloogianäitus, mis annab võimaluse süvendatult arutleda robootika ja tehnoloogia arengu teemadel.  Robotexi eesmärgid on: • Tekitada noortes huvi tehnikaerialade, teaduse ja robootika vastu; • Kasvatada Eesti robotiehitajate taset rahvusvahelises konkurentsis;  • Tagada interdistsiplinaarse robootika (mehaanika, infotehnoloogia, Mehhatroonika, tootedisaini) arengu järjepidev kasv; • Kajastada Eesti innovaatilist ning konkurentsivõimelist teaduspõhist arengutegevust välisriikides; • Arendada sünergilist koostööd tehnikast huvitatud inimeste, tulevaste inseneride ning ettevõtete vahel. Robotex 2017 toimub 24. - 26. novembrini Tallinnas Pirital Näituste Messikeskuses.

Kaasalööjad
Kasutaja Aleksandr Ljubovski pilt
Aleksandr Ljubovski