Kingime Eestile 100 pähklinäppi!

Pähklinäpp on üks Eesti haruldasemaid metsloomi. Hea looduses liikuja, leia ta üles ja anna temast teada, et tunneksime kodumaa loodust paremini ja teaksime hästi hoida.

Pähklinäpp (teaduslikult Muscardinus avellanarius) on üks haruldasem ja vähetuntum Eesti metsloom – suurte silmade ja kohevalt karvase sabaga ruuge hiireke, kes magab pool aastat ning ehitab suveks heinast ja lehtedest keraja pesa. Kutsume looduses liikujaid teda üles leidma ning edastama oma vaatlus. Ta on unilaste sugukonda kuuluv kaitsealune pisiimetaja. Kas oled teda või tema tegevusjälgi Eesti metsades kohanud? Kui oled, siis teata sellest, sest viimastel aastakümnetel on Eesti pähklinäpi asurkonna käekäigu kohta väga-väga vähe teada. Tegelikult ei tea vist keegi kas, kus ja kuidas pähklinäpp Eestis elab. Paras müsteerium on lahendada. Tehkem seda ikka selleks, et kodumaa loodust paremini tunda ja osata hästi hoida!

Eesti asub pähklinäpi levila põhjapiiril, sestap on suurem lootus teda leida Lõuna-Eestist ja merepoolsetelt mahedama kliimaga aladelt. Elupaikadest asustab leht- ja segametsasid, raiesmikke, hekke, puisniite. Seejuures ärgem unustagem, et Muscardinus avellanarius tähendab sarapuu hiirekest – pähklites on palju energiat, et pikk talveuni üle elada. Kerakujulise heina- ja puulehtedes pesa ehitab varjulisse kohta nagu tiheda kuuse võrasse või sarapuupõõsa harude vahele, kuid asustab ka puuõõnsuseid ja pesakaste.

Ära siis loomi ja loodust liigselt häiri. Kui vajad abi vaatluse tuvastamisel ja määramisel, siis saame aidata.

info@rewild.ee

www.rewild.ee

www.facebook.com/reWiLD.estonia

Pähklinäpp on üks haruldasem ja vähetuntum Eesti metsloom. Aita ta üles leida – jaga oma vaatlust ja fotot meiega sotsiaalmeedias www.facebook.com/reWiLD.estonia või kirjuta info@rewild.ee.

Algataja

OÜ Rewild

OÜ Rewild on pisike loodusuuringute ettevõte. Aitame planeerida loodussõbralikku taristut ja keskkonnakorraldust. Tegutseme elurikka ja edumeelse Eesti heaks.

 
Partnerettevõtted
Kasutaja Triin pilt
Triin