Kingime Eestile 100 rahvuslikku niplispitsi!

Niplispits on vana käsitöötehnika, milles valmistatakse pitse. Eelkõige on nendega kaunistatud rahvarõivaid. Muuseumides leidub tuhendeid esemeid, mille üheks kaunistuseks on niblatud pits.

Meie eesmärgiks on kinkida Eesti Vabariigile sünnipäevaks 100 rekonstrueeritud niplispitsi. Eelkõige on kingitus mõeldud kõikidele rahvarõivaste ja vanade käsitöötehnikate austajatele. Muuseumides leidub tuhandeid rahvarõivaste osi, mille kaunistamiseks on niplispitsi kasutatud. Niplispitsitehnikas valmistatud pitse on valmistatud üle Eesti kõikjal!

Kahjuks ei ole meil tänapäeval just väga palju inimesi, kes oskaksid seda käsitöötehnikat. Tahaksime näidata niplispitside mitmekesisust ja tutvustada seda kõigile huvilistele.

Eellugu ja üleskutse:
Eelmisel aastal nägite Pärnus veidi üle 40 pitsi, üht-teist on juurde tulnud, aga sadat veel täis ei ole. Siit ka minu palve, et äkki on kellelgi kodus lauasahtlis või mapis mõni pitsimuster, mida ta on kunagi teinud ja mida saaks kasutada Eestile kingituse tegemisel.

Teen siinkohal kaks ettepanekut:
1) Palun tee muuseumi pitsist 30 cm koopia;
2) või saada mulle ükskõik millisel kujul pitsi muster ja muuseumieseme number ning kui on, siis ka foto, et saaksin 30 cm pitsinäidise ise valmis teha.

Kui 100 kokku saame, siis teeme ka näituse!

Link üleskutsele FBshttps://www.facebook.com/niplispitsiklubi/photos/rpp.334493360344232/407...

Kõiki pitse on võimalik näha 30.07.19–21.08.19 Eesti Käsitöö Maja Rahvakunstigaleriis (Pikk 22, Tallinn).

Näitus „Kingime Eesti Vabariigile 100 rahvuslikku niplispitsi“ on üleval Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu galeriis Pikk tn 22, Tallinn 30.07–19.08.2019. Olete oodatud vaatama!

Teen siinkohal kaks ettepanekut: 1) tee muuseumi pitsist 30 cm koopia 2) saada mulle ükskõik millisel kujul pitsi muster ja muuseumieseme number, et saaksin 30 cm pitsinäidise ise valmis teha.

Algataja

Hestia MTÜ

Alates 2004 aasta sügisest kohtuvad Tartus regulaarselt niplispitsihuvilised. Ootame rõõmuga meiega ühinema kui oled huvitatud niplispitsi õppimisest ja tegemisest. Omalt poolt pakume meeldivat seltskonda, õpetust ja tuge. Kui Sa pole kunagi niplispitsist kuulnud või ei tea mis see on, siis helista meile ja tule meid vaatama. Uued huvilised on alati oodatud! Lisaks: - joonistame muuseumiesemete pealt mustreid - niplame tellimisel rahvuslikke pitse - valmistame muid niplispitsist esemeid - võtame osa koolitustest, näitustest, konkurssidest - korraldame niplispitsi kursuseid Oleme avatud kõikidele ettepanekutele koostöö ja ühistegevuse vallas!