Kingime Eestile 100 tonni mulda!

Eesti muld ja Eesti sada. Kingime Eestile 100 tonni mulda! Kutsume kõiki armsaid eestimaalasi üles Eesti juubeliaastal kompostima vähemalt ühe kompostikasti mulda.

Eesti juubeliks soovime Eestile kinkida puhast, oma kätega tehtud mulda. Eesti muld on meile olnud elu lätteks läbi aegade. Oleme teda kevanud, harinud, külvanud, lasknud tal ennast toita ja hoida. Vihmajärgsel värskel mullal on kodumaa lõhn. Mullast saame oma toidu ja väe.
Eesti juubeli puhul kutsume kõiki üles kompostima bio- ja aiasaadustest puhast Eesti mulda. Nii hoiame Eesti mulda endiselt viljakana ning hoiame keskkonda. See on armas kingitus, mida saab teha koos lastega ja seeläbi tugevdada sidet oma kodumaaga.
See kingitus teeb ka kinkijad õnnelikuks. Kas teadsite, miks on aednikud õnnelikud ja rahulolevad? Sellepärast, et mullal on tõestatult stressivastane toime. Kusjuures mulda ei pea selle toime saavutamiseks loomulikult alla neelama, vaid piisab, kui paljaste kätega mulda katsuda – näiteks taimi istutades, seejuures võiks suurte sõõmudena ka värsket mulla lõhna sisse hingata. Mis oleks parim kingitus kui õnnelikud inimesed ja 100 tonni puhast Eestimaad juures. :)
PS. Me ei kogu mulda kokku. Kingitus ongi see, kui teed bio- ja aiajäätmetest viljakat puhast mulda ja kasutad seda oma aias. See ongi kingitus Eestimaale – hoiame maad ja loodust ning vähendame prügi.

Eesti muld ja Eesti süda –
kes neid jõuaks lahuta.

Kompostimine algab mais 2018 (või kui ilmad lubavad, siis ka varem). Kingituse üleandmine mais 2019, kui kõigil kompostid valmis saanud.

Ootame kingituses kaasalööjaid, kes kompostiksid oma aias sel hooajal ühe kompostritäie mulda. Vajuta „Löö kaasa“ ja kirjuta, mis vallas/linnas sa kompostid!

Kompostimine on lihtne ja looduslik protsess, mille käigus tarbivad bakterid, mikroorganismid, seened ja ka vihmaussid erineva päritoluga orgaanilist materjali (nagu näiteks kartulikoored, puulehed, niidetud muru jne). Selle elutegevuse käigus tekibki biolagundatavatest jäätmetest väärtuslik ja toiteainerikas muld.
Kas teadsid, et kompostides võid vähendada enda perekonna poolt tekitatavat prügi isegi lausa poole võrra?
Kompostimine on on kasulik nii Sulle kui ka loodusele:
    ◦    kompost on mulla väetaja ja sobib mulla kvaliteedi parandamiseks nii aiamaale, lillepeenrasse kui ka toalilledele
    ◦    kompost parandab mulla omadusi ja kunstlikke väetisi polegi vaja
    ◦    kompost aitab hoida mulla vajalikku niiskust ning head pH-taset
    ◦    kompostimine aitab hoida eemale taimede haigusi
    ◦    kompost paneb sinu köögiviljad ja lilled paremini kasvama

Algataja

JCI GO KODA

JCI GO KODA on 18 - 40 aastastele noortele suunatud organisatsioon, kes on võtnud südameasjaks luua ühiskonnas keskkonnaalaseid positiivseid muutuseid! Liikmete isikliku eeskuju ja arengu, projektide, teavitustöö ning laia rahvusvahelise suhtlusvõrgustiku kaudu anname oma panuse keskkonnateadliku käitumise suurendamisse ning meid ümbritseva jätkusuutliku ja loodussõbraliku keskkonna kujundamisse!

 
Kaasalööjad
Kasutaja Martin Vaht pilt
Martin Vaht
Kasutaja Maarika Masikas pilt
Maarika Masikas
Kasutaja Metsik Aed pilt
Metsik Aed
Kasutaja Ljubov Akulitš pilt
Ljubov Akulitš
Kasutaja Janet Väärtnõu pilt
Janet Väärtnõu
Kasutaja -ökoHIPI OÜ pilt
-ökoHIPI OÜ
Kasutaja Anneli Ohvril pilt
Anneli Ohvril