Kingime Eestile metsalilli!

Eestil on sünnipäev ja kui me kingime talle lilli siis loomulikult Eesti metsades ja aasadel kasvavaid õisi!

Eesti lill - esimene valik! 

Meie perekond on müünud metsalilli, hobikorras, üle 20 aasta. Märkame järjest enam, kuidas Tallinlased ei tunne metsalilli. Importlilled ei peaks olema esikohal, kui meie metsas kasvavad ilusad ja tublid lilled, kes ei jää säilivusajaltki suuresti alla võõramaisele konkurendile. Teadmatus on tekitanud hirmu, see on inimlik. Levib teadmine, et metsalilled ei seisa kaua vaasis. Tegelikus on aga teine.

Õigel õitsemise ajal korjatud metsalill püsib vaasis kaunina nädal aega!

Sel aastal oleme endi tegevust suunanud laiemale, tutvustamaks metsalilli ja enda hobi lähemalt, eelkõige Tallinlastele (linnastumine).

1.Me oleme aktiivsed fb lehel Piibe Butiik. Soovime luua metsalillele ka tema enda kodulehe, kus leiab infot lillede korjamise, säilitamise ja valimise kohta. Metsalillede puhul on oluline ajastus. Pea igal nädalal õitsevad uued lilled ja igal aastal oleneb õitseaeg ilmast. Nii on kasulik, kui on olemas veebikeskkond, kus saab teada, millist metsalille hetkel korjata saab.

2. Tahame korraldada lilleretki, ühiskorjamisi, tutvustamaks lillekorjamise nippe ja soovitusi, koos saab valmistada ka lillekimpe. Järgmisel aastal oskavad osavõtjad juba ise lilledeni jõuda.

3. Saame läbi viia tegevustube, laatadel/messidel, lillekimpude valmistamiseks. 

4. Meie müügipunkt on Vabaduse Väljakul.

Kogu tegevus tänases infokülluses vajab igakülgset reklaami, et mõju avaldada!

Vajame suuremat sõidukit ( lillematkad, laadad, liikuv töötuba). Reklaam! Lillekimpude ostjaid :) (nt. linn, hotellid, restoranid, pulmad, auhinnagalad)

Algataja

Janniki Oiglane

Kingime Eestile lilli! Mittetulundusühing Mele. Tutvustame Tallinlastesle Eestis kasvavaid metsalilli. Hoiame oma lilli vaasis ja südames, Eesti on nad meile kinkinud, hindame seda ja lubame oma õied lähedale!