Kingime eestimaalastele kuulmisbussi

Soovime Eesti 100. sünnipäeval kinkida eestimaalastele KUULMISBUSSI, mis toob kuulmise mõõtmise, abivahendid, kuulmisega seotud teenused ja info igasse Eestimaa külasse ja iga abivajajani.

Eestis on kuulmislangusega inimesi umbes 200 000 ja nende arv suureneb iga aastaga. Kuulmisbussid on teistes riikides (Soomest Austraalia ja Ameerikani) ringi sõitnud ja mobiilset kuulmisnõustamist pakkunud juba aastaid. Eestis on kuulmisabi või uuringud kättesaadavad vaid suuremates linnades. Tallinnast ja Tartust väljaspool oleks selline mobiilne teenus väga vajalik ja oodatud. Tahame kuulmisbussi kasutada ka selleks, et koguda statistikat ja teha skriininguid erinevate sihtrühmade (eriti koolinoorte, "kõrvaklapipõlvkonna") seas. Kuulmisbussi on sisse ehitatud nõustamiskabinet, kus saab teha ka kuulmisuuringuid, audiomeetriat. Kuulmisbussis saab osta kuulmistarvikuid ning nõuandeid erinevate abivahendete ning nende kasutamise kohta. Kuulmisbuss aitab jagada teavet kuulmisprobleemide ennetamiseks, nende märkamiseks ning annab nõu, kuidas vaegkuuljaga paremini suhelda. Eestimaa 100 sünnipäeva raames (kuni veebruar 2020) jõuab kuulmisbuss teha 100 kuulmisnõustamise- ja infopäeva Eestimaal. Kuulmisbussi eelarve koos sisustusega on 100 000-120 000 eurot. Eesti Vaegkuuljate Liit on loonud Uno Taimla Fondi, kuhu ootame toetusi kuulmisbussi soetamiseks. Uno Taimla, kelle järgi fond nime sai, oli mees, kes asutas vaegkuuljate organisatsioonid Eestis ja võitles kuulmispuudega inimeste heaolu eest aastakümneid. Swedbank EE742200221050525437 Makse saaja: Eesti Vaegkuuljate Liit Selgitusse palun märkida: Kuulmisbuss, Ees- ja perenimi, isikukood Eesti Vaegkuuljate Liit on tunnustatud hea annetuste kogujana. Kingime üheskoos eestimaalastele kuulmisbussi - seda on juba 100 aastat oodatud!

2018 - annetuste kogumine kuulmisbussi soetamiseks ja sisustamiseks, 2019 - kuulmsibuss pakub mobiilseid kuulmisuuringuid, jagab infot ning teenuseid üle Eestimaa graafiku alusel.

Aidata saad nõuannete, pakkumiste või annetusega Uno Taimla Fondi: Swedbank EE742200221050525437,saaja: Eesti Vaegkuuljate Liit, Selgitusse märkida: Kuulmisbuss, Ees- ja perenimi, isikukood

Algataja

Pille Ruul

Eesti Vaegkuuljate Liit tegeleb juba 25 aastat kuulmsega seotud probleemide teadvustamise ja vaegkuuljate elukvaliteedi parandamisele kaasa aitamisega. Meil on 17 liikmesorganisastiooni igas maakonnas. Tahame, et kuulmisabi, info ja abivahendid oleksid kättesaadavad kõikidele abivajajatele.