Kingime Juminda poolsaare rahvale lipu koos lipumastiga

Juminda poolsaare kogukonna EV100 kingitus on lipp ja lipumast Leesi külla.

Valmis!
Valmis!

Juminda poolsaare (10 rannaküla) rahvas on olnud läbi aegade aktiivne oma kultuuripärandi talletamisel, traditsioonide hoidmisel ja ühistegevusega. Üheks poolsaart ühendavaks ja ühistegevust soosivaks kohaks on Leesi rahvamaja. Lisaks ühistegevustele (mälumängud, rannakeele tunnid, tansu- ja kinoõhtud, lastehommikud, arutelud, koolitused jne) tähistatakse rahvamajas riiklikke, rahvuslikke, kultuurilisi, kogukondlikke ja isiklikke tähtpäevi, kokkusaamisi. Kahjuks on vana ühiselt paigaldatud puidust lipumast hävinud ja ajutiselt on paigaldatud maja külge lipu alus. Ühist lipu heiskamist pidulikel tähtpäevadel teha ei saa ja seda puudust soovime selle projektiga lahendada. Lipumast paigaldatakse välistrepi kõrvale. Pidulik lipumasti avamine toimub 1. septembril 2018.

Projekti rahastaja – Eesti Külaliikumine Kodukant, Kogukondade EV100 taotlusvoor.

 

Lipumasti paigaldamise tööd toimuvad 26. juulil. Pidulik avamine toimub 1. septembril 2018. Laupäeval, 1.09.18 toimub Leesi rahvamajas lipumasti pidulik avamine ja EV100 tähistamine. Kava: - 16.00-18.30 Sulle-mulle aeg (turg rahvamaja õuel). Samal ajal rahvamaja sees Raul Mardi esitlus „Konstantin Päts ja Eesti Vabariigi sünd“, avatud Helve Remmelgase ühepäevakohvik ja näitus ajaloolistest ajakirjades; - 18.30-19.00 pidulik lipu heiskamine. Tervitused ja EV100 plaadi üleandmine. Lühiülevaade projektist, mida rahastas MTÜ Eesti Liikumine Kodukant programm „Kogukondade EV100 taotlusvoor“; - 19.00-21.00 „Meie Eesti inimesed“. Ajaloolis-muusikaline luulepõimik EV sajast aastast. (Juminda poolsaare inimesed, Juminda Poolsaare Bänd, Kolga kooli etlejad); - 21.00-24.00 mõnus jalakeerutus ansambli A-La saatel, avatud baar. Päeva juhib Väino Esken. Kauplemiskoht ja tantsuõhtu pääse maksavad kumbki 5 eurot. Täiendav teave tel 5656 5543. Kohalikud ettevõtjad, kes tahavad oma reklaami (visiitkaardid, kaardid, voldikud jne) rahvamajas välja panna, palun võtke ühendust Tiinaga (tiina.viirna@mail.ee või tel 5382 7583).

Algataja

Pohiranna MTÜ

MTÜ Pohiranna on asutatud jaanuaris 2001. Pohiranna nimi tähistab kohalikku keele murret. MTÜ põhitegevus on: Leesi rahvamaja haldamine; ringide tööks ruumide võimaldamine, nende töö koordineerimine; kultuuriürituste, koolitust ja infopäevade vahendamine poolsaare rahvale. Aastatel 2003-2011 on renoveeritud Leesi rahvamaja Euroopa struktuurifondide ja Kuusalu vallavalitsuse toel.