Kingime lipu ja lipuvarda

11. augustil 2018 on Sutlemas plaanis korraldada Kohila valla külade ühine öölaulupidu. Soovime väärtustada ja austada oma küla sellega, et kingime talle lipuvarda ja Sutlema küla logoga lipu.

Valmis!
Valmis!

Sutlema Küla Selts on tegutsenud juba üle 10 aasta. Me soovime alati pakkuda oma külale ja elanikele väärtuslikku elukeskkonda, küla, kus oleks hea ja turvaline elada. Me hoiame väga au sees traditsioone. Me väärtustame väga seda, et meie külas on mõis ning esmamainimine Sutlema kohta pärineb aastast 1425. Oleme suisa uhked selle üle!

Me soovime, et ka meie lapsed ja lapselapsed oskaksid seda kõike hinnata. Kuna meie külas on palju ühisüritusi, siis juba aastaid oleme mõelnud, et kuna ehitatud sai seltsimaja, mida me väga hoiame ja väärtustame, siis puudub maja eest meie küla lipp ja lipuvarras, kuhu seda lippu tõmmata. Oleks väga uhke, kui iga olulise sündmuse puhul lehviks lipp – olgu see siis Eesti Vabariigi lipp või meie küla lipp. Aastal 2018 on meil plaanis Kohila valla külade ühine öölaulupidu, me soovime, et iga külaline näeks ja tunneks, et me oleme uhked Eesti ja meie küla üle. Olla nagu üks suur pere, kes hoiab kokku ning hoolib üksteisest.

Esimese sammuna tutvustame sündmust Kohila valla EV100 toimkonnale. Seejärel kutsume kokku esimeseks koosolekuks külade aktiviste, et neid oma plaanidesse kaasata. Sügiseks 2017 oleme leidnud laulud ja sõlminud lepingu autorite ühinguga, et saada luba erinevate laulude esitamiseks. Aasta jooksul on plaanis projektis osalejatega läbi viia nii palju koosolekuid kui vähegi vaja, vähemalt 6 koosolekut, leida heli- ja valgustehnikud ning saatjaansambel. Projekti eestvedajate tuumikuga viime koosolekuid läbi sagedamini, et panna suureks ürituseks kõik täpselt paika. Kevadel ja suvel 2018 teeme u 3 kokkulaulmist kõikide kooridega. Aasta jooksul kajastame u 5 korda eesseisvat üritust, reklaamides seda, proovime enda ridadesse kaasata ka Tre raadio reklaami ja kajastamise näol. Suvel 2018 kontrollime kõik veel kord põhjalikult üle, teeme viimased parandused. Paneme üles sündmuse plakateid.

Algataja

Sutlema Küla Selts MTÜ

Sutlema Küla Selts asub Sutlema külas, Kohila vallas, Raplamaal. Seltsis tegeleb aktiivselt 5 inimest: külavanem Alar Haabma, Aire Havakats, Siret Svirilin, Kaire Kivik ja Anu Piirmets. Igal aastal on meil mitmeid traditsioonilisi üritusi. Oma ühisüritustes proovime alati kaasata tervet küla. Soovime, et kõikidel meie küla elanikel oleks Sutlemas tore ja vahva elada, selleks anname endast kõik, et kodukoht oleks korrastatud ja elanikud murede puhul aidatud.