Kingitus Tartu vaimule

Eesti Vabariigi juubeliaastal teeme kingitusi üksteisele ja iseendale, aga kummardust väärivad kindlasti ka erilised kohad, millel on oma vaim sees. Näiteks Tartu ja selle vaim.

Kingime armsale vabariigile dokumentaalfilmi "Viimane vürst". See portreteerib värvikat lauljat, näitlejat, lavastajat ja tõlkijat Peeter Volkonskit. Meest, keda nii mõnigi peab Tartu vaimu kehastuseks.

Legendaarne vürst Volkonski on mees, kes tuleb justkui kaugest minevikust, et meie halli argipäeva ergastada. Ta on meeldetuletus, et igapäevaste olmetoimetuste kõrval on olemas ka kõrgemad väärtused. Turvalist mugavustsooni võib lõhkuda - tehes seda rajult, emotsionaalselt ja aristokraatlikult ehk just nii, nagu kohane tõelisele vürstile. Nii et Tartu vaim, ole valmis kohtuma oma aristokraatlikuma poolega!

Film linastub kinodes üle Eesti septembris 2018. Režissöör on Kaupo Kruusiauk, filmi toodab Flo Film. Toetajad Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital.
Filmi tegemistega saab end kursis hoida lehel https://www.facebook.com/viimanevurst/

Filmis nähtav materjal on filmitud viimase kolme aasta jooksul. Hetkel on film montaažis, et jõuda publiku ette selle aasta septembris.

Algataja

Flo Film