Kiwanise heategevuslike nukkude näitus „Sada sõpra“

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks paneme näitusele 100 nukku, mis on mõeldud sõbraks arstide hoole alla sattunud väikestele patsientidele ja need antakse hiljem üle Tallinna Lastehaiglale.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Dolly on riidest nukk. Tema ülesanne on pakkuda turvatunnet arstide hoole alla sattunud lastele. Dolly on laste kaaslaseks kogu tervishoiuasutuses olemise ajal. Nukk on abiks arstidele ja õdedele raviprotsesside seletamisel. Kui lapsele on vaja süsti teha, saab seda enne Dolly, kui vaja tilgutit panna, saab sedagi näidata Dolly peal. Ta aitab üle saada hirmust raviprotseduuride ees. Koju minnes saab laps oma uue sõbra kaasa võtta.

Esmalt on Dolly üleni valge nukk, ei nägu, juukseid ega riideid. Laps saab ise maalida oma nukule just sellise näo, nagu talle meeldib ja meisterdada sellised juuksed ning riided, nagu ta ise soovib. Ei ole olemas kahte ühesugust Dollyt!

 

Projekti idee sai alguse Lõuna-Austraaliast 1993. aastal. Põhjamaades tutvuti Dollyga 1994. aastal. Keila Kiwanis klubi käivitas Dolly-projekti koos Keila sotsiaalkeskusega 2000. a novembris. Esialgu hakkasid nukke valmistama erivajadustega inimesed. Vaatamata sellele, et oma tervise tõttu on nad sageli ise toetust vajavad, abistavad nad  meeleldi teisi. Dolly-projektis osalemisega annavad erivajadustega inimesed oma jõukohase panuse selle heategevusprojekti õnnestumisse.

2001. aasta veebruaris sai Keila haigla lasteosakond esimesed 50 nukku. Sama aasta lõpus viis Kiwanis klubi Tallinna Lastehaiglale 400 nukku. Keila Kiwanis Klubi koos Keila Sotsiaalkeskusega on alates 2000. aastast meisterdanud ligi 17 000 nukku, kellest on saanud sõbrad Keila ja Tallinna Lastehaigla pisikestele patsientidele.

Korraldaja

Keila Kiwanis Klubi ja Keila Sotsiaalkeskus

1992. aastal asutati Keilas esimene Kiwanis klubi Eestis. Klubi kuulub rahvusvahelisse Kiwanis organisatsiooni. Klubi on aastate vältel tegelenud ettevõtmistega noorte ja laste heaks. Keila Sotsiaalkeskus tegutseb aastast 1996. Keskus pakub sotsiaalsete erivajadustega linnaelanikele toimetulekut ja heaolu tagavaid teenuseid.