Kodukontsert ema 100 ja Eesti 100 auks uue elu saanud klaveril

Agnes sündis 27.05.1918 ja jäi eestlaseks temale antud 98 eluaasta ja 66 päeva jooksul. Alati, viimati 2016 juulis Pika Hermanni poole vaadates, oli ta õnnelik sinimustvalge üle.

Valmis!
Valmis!

Ema sajanda sünnaastapäeva tähistamiseks otsustasid tütred luua ema ligi 110aastasele pianiinole uue elu andmise fondi. Detsembris 2017 sõidutati pianiino töökotta, et mais 2018 Agnes Elingsi (sünd. Jaakson) 100. sünniaastapäeva tähistamise kontserdiks tagasi olla. 27. mail musitseerib sellel Eesti pianist ja kontsertmeister Lea Leiten kodukontserdil. Kontserdist saavad osa võtta lähedased, sugulased, sõbrad, tuttavad jt soovijad.

Kas see tulenes arvude maagiast või siis millestki muust, kuid tekkis julgus siduda ema 100. sünniaastapäeva ja Eesti 100. sünnipäeva tähistamine. Vanemad kasvatasid Agnesest eestlase. Elfriede Lenderi gümnaasiumis ja Ella Hirshi muusikakoolis õppimine ja mõlema edukas lõpetamine oli emale väga tähtis. Sõja tõttu jäi pooleli arstiks õppimine Tartus. Küll aga sai Agnesest meditsiiniõde ja sotsiaalelu asjatundja. Agnesel on kolm Tartu Ülikooli lõpetanud tütart, kellel omakorda viis kõrgema haridusega last, kes panustavad Eestisse. Agnes hoolis ka väga kolmanda põlvkonna tulevikulootustet. Nii meditsiini kui ka sotsiaalvallas töötas Agnes kokku üle 70 aasta. Ikka paralleelselt töö lastega Põltsamaal lasteaia juhatajana, hiljem Valgemetsa laagris, mõlemas kohas vastutamas, et lapsed saaksid parima võimaliku olme, mängumaa ja söögi. Medõena Tallinnas praeguses Ida-Tallinna keskhaiglas, siis Põltsamaal ja Kiidjärvel ning Tartus sisehaiguste kliinikus Toomel. Agnesel jätkus teravat mõistust reageerida poliitilistele erimeelsustele ja nördimust juhtudel, kui ta leidis, et riik oma inimesi alandab. 

Klaverihelid kõlavad Emale ja Eestile 27. mail kella 12-st. See on meie kingitus sajastele juubilaridele. Olete palutud!

Oleks rohkem Agneseid, kes aitaks õigeid sihte seada!

 

Kogunemine kell 12 Tallinnas Pärnu mnt 102 sissepääs G juurde. Kontserdi algus 12.30. Esitusele tulevad tuntud lood heliloojatelt F. Chopin, P. Tšaikovski, V. Monti, H. Eller, A. Lemba, R. Schumann.

Algataja

Ingrid Siimann