Koeraga sportima: Eesti esimese koerte veospordi võistlussarja Estonian Dryland Cup 1. etapp Keilas

Eesti esimene koerte veospordi võistlussari innustab eestlasti nautima nädalavahetust koos pere ja enda lemmikloomade, koerte, seltsis, propageerides sportlikku elustiili kolmel etapil sel aastal.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Estonian Dryland Cup on Eesti esimene veokoeraspordi võistlussari, mille raames toimub Eestis sel aastal kolm etappi: esimene Keilas, teine Viljandimaal (ööetapp) ning kolmas Ebaveres. Võistlussarja tulekuga kahekordistub Eestis veokoeraspordi võistluste arv.

Etappidel saab võistelda nii koerakrossis, kui ka jalgratta- ning tõukerattaveos.

Lapsed on oodatud võistlema lühemal jooksurajal. Väärtustame noorte sportimishuvi pidevat kasvu, mistõttu on kõikidele lastele võistlemine tasuta. Lisaks autasustame iga etapi lõpus kõiki väga noori osalejaid magusate medalite ja eriauhindadega.

Esmakordselt ühendame põneva võistluse õpetliku treeninguga. Kõikidele, kes pigem ei soovi võistelda, kuid naudivad koos neljajalgse sõbraga sportimist, oleme loonud treeningraja, mille stardid toimuvad peale võistlusklasside lähteid. Treeningraja eraldistardiintervallid on tunduvalt pikemad ning samuti ei toimu ajalist järjestust. Kogu sportimismõnu, välja arvatud võistlusmoment ja järjestus, jääb.

Raja läbimisel on vaja koera veovööd, -liini ja -rakmeid, mida saab rentida. Rentimiseks tuleb registreerimisel valida lisatoode "Võistlusvarustuse rent", mille tasu etapi kohta on 5€. Rendivarustus toimetatakse kohale Keilasse.

Keila rada on 3,5 kilomeetri pikkune ning väga mitmekülgne. Rada algab pinnasteega ning pärast esimest järsemat kurvi saab proovida kahel korral mäkketõusu taktikat. Tõusud ei ole väga järsud ega pikad.

Peale tõuse saab mitmetel kordadel harjutada kurvide läbimist. Pinnastee asendub murukattega ning kulgeb edasi sirgelt, andes võimaluse sprindilõiguks. Peale järsemat kurvi vasakule hakkab paistma juba finiš ning vahetult enne seda on veel viimane tõus - kirss tordi peal. Rada lõpeb laskumisega.

Võistluse starditasu on 16€, teine start 6€ soodsam. Lapsed võistlevad tasuta, kuid eelregistreerimine on vajalik. Treeningraja pääse on 10€. Registreerimise esimene hind kestab 29. aprilli lõpuni, pärast seda tasud tõusevad.

Loe lähemalt: edc.ee

Veokoerasport on hoolimata keerulisest nimest lihtne spordiala, mida saavad nautida nii koerad kui ka nende omanikud. Võistlemine toimub viisil, kus koos koeraga läbitakse võistlusrada terviklikult. Võistleja saab valida, kas soovib rada läbida joostes, tõukerattal või jalgrattal. Sellest tulenevalt luuakse erinevad võistlusklassid DBM ja DBW (jalgrattavedu mehed/naised), DCM ja DCW (koertekross mehed/naised) ning DS1 ja DS2 (tõukerattavedu 1-/2-koeraga). Lastele on rajad lühemad, kuni kilomeeter.

Enne võistlust veendu, et koer oleks vaktsineeritud eakohaselt, ning et temaga oleks kaasas veterinaarpass. Rattaklassides peab võistlev koer olema vähemalt 18 kuud vana, jooksukrossis 12. Selleks ajaks on koera noorukiareng aeglustunud ning tugevus juba kontides.

Kui oled ise ära võistelnud, võib koer koos lapsega korra veel võistelda. Lastele on lühike sprint väga põnev, mistõttu tasub võistlusele kogu pere kaasa võtta. Lastestardid on tasuta.

Kui sul tekib küsimusi, oled väga oodatud neid küsima Estonian Dryland Cupi Facebooki vestluse kaudu, meili teel kirjutades aadressile info@spordicom.ee või helistades telefonile 5841 6043.

12. mai 2018

  • 9:00-11:45 rada avatud
  • 11:00-11:45 stardimaterjalide väljastamine
  • 12:00 Võistluse avamine
  • 12:30 Stardid
    • Esmalt stardivad võistlusklassid, seejärel treeningrada ning viimasena lapsed
  • 15:00 Autasustamine

Millal võistlus toimub?

12. mail 2018 Keila terviseradadel. Ootame sind kohale kella 11:00-ks.

Kes saavad osaleda?

Ootame stardijoonele kõiki, kes on huvitatud koos oma koeraga sportlikku päeva veetma. Koer peab olema jooksukrossiks vähemalt aasta vanune, rattaklassides on miinimumvanus 1,5 aastat.

Kas lastestardid on tasuta?

Jah, lastestardid on tasuta. Lisaks ootavad last autasustamisel mitmed preemiad. Laps võib võistelda koeraga, kes enne on üks kord juba rada läbinud.

Kuidas registreerida võistlusele?

Registreerimine toimub läbi maailma esimese veokoeraspordi võistlusportaali Raceinfo. Registreerimisel on vaja edastada koera andmed (nimi, tõug, sünniaeg) ning võistleja andmed. Kui registreerimisel jääb midagi segaseks, täpsustame seda Facebooki vestluse kaudu meeleldi.

Mis varustus on vajalik?

Lisaks spordiriietele on vajalik veoliin, veovöö ja veorakmed. Registreerimisel saad märkida, et soovid rentida võistlusvarustust. Sel juhul toome selle võistluspäevaks ise kohale ja näitame kasutusvõtted ette.

Kuidas toimuvad stardid?

Võistlusel on eraldistardid, intervallidega alates ühest minutist.

Korraldaja

Spordicom MTÜ