Koeraga sportima: Eesti esimese koerte veospordi võistlussarja Estonian Dryland Cup 2. etapp Viljandimaal

Eesti esimene koerte veospordi võistlussari innustab eestlasti nautima nädalavahetust koos pere ja enda lemmikloomade, koerte, seltsis, propageerides sportlikku elustiili kolmel etapil sel aastal.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Estonian Dryland Cup on Eesti esimene veokoeraspordi võistlussari, mille raames toimub Eestis sel aastal kolm etappi: esimene Keilas, teine Viljandimaal (ööetapp) ning kolmas Ebaveres. Võistlussarja tulekuga kahekordistub Eestis veokoeraspordi võistluste arv.

Võistluse teine etapp on eriti põnev just toimumisaja tõttu. Öine rada pakub vaheldust päevasele, ning on samuti põnev, hoolimata raja tehnilise keerukuse vähesusest. Koostöös koerte veospordiga seotud klubidega loodav rada on piisavalt lihtne, et osaleda saaks nii koerte veospordiga alustav kui ka kauem tegelenud koeraomanik.

Etappidel saab võistelda nii koerakrossis, kui ka jalgratta- ning tõukerattaveos.

Lapsed on oodatud võistlema lühemal jooksurajal. Väärtustame noorte sportimishuvi pidevat kasvu, mistõttu on kõikidele lastele võistlemine tasuta. Lisaks autasustame iga etapi lõpus kõiki väga noori osalejaid magusate medalite ja eriauhindadega.

Esmakordselt ühendame põneva võistluse õpetliku treeninguga. Kõikidele, kes pigem ei soovi võistelda, kuid naudivad koos neljajalgse sõbraga sportimist, oleme loonud treeningraja, mille stardid toimuvad peale võistlusklasside lähteid. Treeningraja eraldistardiintervallid on tunduvalt pikemad ning samuti ei toimu ajalist järjestust. Kogu sportimismõnu, välja arvatud võistlusmoment ja järjestus, jääb.

Raja läbimisel on vaja koera veovööd, -liini ja -rakmeid, mida saab rentida. Rentimiseks tuleb registreerimisel valida lisatoode "Võistlusvarustuse rent", mille tasu etapi kohta on 5€. Rendivarustus toimetatakse kohale Keilasse.

Võistluse starditasu on 16€, teine start 6€ soodsam. Lapsed võistlevad tasuta, kuid eelregistreerimine on vajalik. Treeningraja pääse on 10€. Registreerimise esimene hind kestab 6. augustini, pärast seda tasud tõusevad.

Loe lähemalt: edc.ee

Veokoerasport on hoolimata keerulisest nimest lihtne spordiala, mida saavad nautida nii koerad kui ka nende omanikud. Võistlemine toimub viisil, kus koos koeraga läbitakse võistlusrada terviklikult. Võistleja saab valida, kas soovib rada läbida joostes, tõukerattal või jalgrattal. Sellest tulenevalt luuakse erinevad võistlusklassid DBM ja DBW (jalgrattavedu mehed/naised), DCM ja DCW (koertekross mehed/naised) ning DS1 ja DS2 (tõukerattavedu 1-/2-koeraga). Lastele on rajad lühemad, kuni kilomeeter.

Enne võistlust veendu, et koer oleks vaktsineeritud eakohaselt, ning et temaga oleks kaasas veterinaarpass. Rattaklassides peab võistlev koer olema vähemalt 18 kuud vana, jooksukrossis 12. Selleks ajaks on koera noorukiareng aeglustunud ning tugevus juba kontides.

Kui oled ise ära võistelnud, võib koer koos lapsega korra veel võistelda. Lastele on lühike sprint väga põnev, mistõttu tasub võistlusele kogu pere kaasa võtta. Lastestardid on tasuta.

Kui sul tekib küsimusi, oled väga oodatud neid küsima Estonian Dryland Cupi Facebooki vestluse kaudu, meili teel kirjutades aadressile info@spordicom.ee või helistades telefonile 5841 6043.

Millal võistlus toimub?

18. augustil Ruunaraipe luidete juures Soomaa rahvuspargis. Ootame sind kohale kella 19:00-ks.

Kes saavad osaleda?

Ootame stardijoonele kõiki, kes on huvitatud koos oma koeraga sportlikku päeva veetma. Koer peab olema jooksukrossiks vähemalt aasta vanune, rattaklassides on miinimumvanus 1,5 aastat.

Kas lastestardid on tasuta?

Jah, lastestardid on tasuta. Lisaks ootavad last autasustamisel mitmed preemiad. Laps võib võistelda koeraga, kes enne on üks kord juba rada läbinud.

Kuidas registreerida võistlusele?

Registreerimine toimub läbi maailma esimese veokoeraspordi võistlusportaali Raceinfo. Registreerimisel on vaja edastada koera andmed (nimi, tõug, sünniaeg) ning võistleja andmed. Kui registreerimisel jääb midagi segaseks, täpsustame seda Facebooki vestluse kaudu meeleldi.

Mis varustus on vajalik?

Lisaks spordiriietele on vajalik veoliin, veovöö ja veorakmed. Registreerimisel saad märkida, et soovid rentida võistlusvarustust. Sel juhul toome selle võistluspäevaks ise kohale ja näitame kasutusvõtted ette.

Kuidas toimuvad stardid?

Võistlusel on eraldistardid, intervallidega alates ühest minutist.

Korraldaja

Spordicom MTÜ