Kogukonnad tegid EV100 puhul üle 600 kingituse

Eesti Vabariik 100 
PRESSITEADE

26. september 2019 
 
Kogukonnad tegid EV100 puhul üle 600 kingituse
 
Eesti Vabariik 100 tähistamise raames tegid Eesti kogukonnad piirkonna elu parandamiseks ja riigi juubeli tähistamiseks enam kui 600 kingitust. Pühapäeval, 29. septembril Viljandi Ugala teatris toimuval EV100 tänugalal „Maaga rahva pidu“ antakse programmi „EV100 igas külas“ osalistele üle tunnistähed. 
 

„Kolme aasta jooksul on renoveeritud seltsimaju, kõlakodasid ja tuletorne, pandud püsti välijõusaale ja rajatud kogukondadele lipuväljakuid, samuti on tegeletud põhjalikult kogukonna ühise ajaloo jäädvustamisega. Nii linna- kui maakogukondade tehtud juubelikingituste nimekiri on väga pikk ja kirev – kokku tehti üle 620 kogukonda väärtustava kingituse,“ ütles programmi „EV100 igas külas“ üldkoordinaator Merle Jantson. „Kogukonnad jäädvustasid ja tähistasid Eesti riigi sajandat sünnipäeva väga uhkelt ja väärikalt,“ lisas ta. 
 
Merle Jantsoni sõnul tulid kogukonnad „EV100 igas külas“ programmiga väga innukalt kaasa. „Ilma õhinata ja soovita ühist asja ajada poleks programm nii suureks kunagi kujunenud. Eesti sajandal sünnipäeval tõestasid nii maa- kui linnakogukonnad oma elujõudu,“ rääkis Jantson. 
 
Kokku tehti üle Eesti enam kui 620 kingitust, neist enim Saaremaal (123), Järvamaal (81), Harjumaal (59), Raplamaal (53) ja Põlvamaal (48). 
 
Tunnistähed ja tänusõnad programmis „EV100 igas külas“ osalistele antakse üle pühapäeval, 29. septembril Viljandi Ugala teatris toimuval EV100 tänugalal „Maaga rahva pidu“, millega ühtlasi tähistatakse 100 aasta möödumist maaseaduse vastuvõtmisest. 
 
Tänugalal esineb kõnega president Kersti Kaljulaid, EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho, kogukondade ja põllumajandusorganisatsioonide esindajad. 
 
Tänugala toimub Viljandi teater Ugala pühapäeval 29. septembril kell 14-18. Ajakirjanikud on oodatud osalema. Oma tulekust palun andke teada hiljemalt 27. septembri keskpäevaks aadressil kristel.tuul@riigikantselei.ee