Kogukonnatareke Pirgu terviserajale

Hoone saab olema EV100 vääriline terviserada täiendav statsionaarne keskus. Projekt sai toetuse Eesti Külaliikumiselt Kodukant kogukondade EV100 taotlusvoorust.

Valmis!
Valmis!

Raplamaa Rapla valla Pirgu terviserajale valvesignalisatsiooniga rajatav hoone hakkab alates Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastast teenindama kogukonda, võistlussportlasi, terviseliikujaid, külastajaid lähedalt ja kaugelt. Mitmeotstarbelisest kogukonnatarest saab kokkusaamispaik, võistluste staap, ühisürituste jms paik. Hoones oleks võimalik ladustada väljalaenutamiseks vahendeid (lumetuubid, SUP-lauad jt) tervisespordiks ja aktiivseks puhkuse veetmiseks ning seda otse tegevuspaigas.

Majakese rajamine aitab tõsta Pirgu terviseraja atraktiivsust ja suurendab külaelanike kokkuhoidvust ning koostööd.

Väärtus on hoone rajamine just vabariigi 100. aastapäeva aastal. Hoonest, mis kogu oma olekus saab teenindama terviseliikumist toetavat tegevust, saab sümbol, mida on uhke presenteerida kõikvõimalikel tervislikel ühisüritustel. Kogukonnatare saab olema avalikult kasutatav kõigile terviseraja külastajatele, aga eelkõige hõlbustab see kohaliku kogukonna koos toimetamist.

Projekt sai toetuse Eesti Külaliikumiselt Kodukant Kogukondade EV100 taotlusvoorust.

Oktoobris toimus tarekese avamine koos Pirgu terviseraja aastapäevajooksuga.

Abikäsi vajame värvimistöödele.

Algataja

MTÜ PIRGU KÜLA