Kogumik „100 arukülalast“

EV100 kingina anname välja kogumiku „100 arukülalast“. Meie kogukond on väga ühtehoidev – seda tänu inimestele, kes siin on elanud ja toimetanud ning seda praegusel ajal teevad.

Valmis!
Valmis!

Aruküla on väga lähedal pealinnale ning üha enam kolib siia uusi inimesi, kelle jaoks on loodav kogumik heaks mooduseks tutvuda sellega, kes ja mis on Aruküla ja arukülalane. Kogumikus käsitletavad 100 Aruküla inimest on muutnud Aruküla täpselt selliseks, nagu ta on tänasel päeval. Tänu sellele, et need tegusad inimesed on siia elama tulnud või siin sündinud, on väikesest aedlinnast saanud alev. Kõik need nimistus olevad inimesed on andnud oma panuse Aruküla arenguks. Kes on kultuurijuht, kes on jätnud jälje heliloojana, vallavanemana, kogukonnaliikmena või tantsuõpetajana. 

Projekti esimeseks etapiks oli üleskutse erinevates kanalites, et kogukond aitaks leida need talle olulised arukülalased. Kokku tuli 176 nime, kellest omakorda valisime 100, taas kogukonna kaasabil. Hääletamine toimus nii paberkandjal kui ka internetis.

Projekti viivad ellu kultuurijuht Garina Toomingas ja idee autor Henri Reeder. Teostus MTÜ Aruküla Kultuuriselts.

Projekti rahastavad Eesti Külaliikumine Kodukant, Kogukondade EV 100 taotlusvoor. 

Algataja

EV100 igas külas