Kogumik „100 eesti rahvakandlemängijat ja -meistrit“

Eesti Folkloorinõukogu kingituseks Eesti Vabariigi 100. juubeliks on ülevaateteos sajast eesti rahvakandlemängijast.

Valmis!
Valmis!

Guldžahon Jussufi koostatud väljanne annab ülevaate XX–XXI sajandi eesti rahvakandlemängijatest ja -meistritest – nende pillimeheks kujunemisest, repertuaarist ja nende pillide lugudest. Raamat sisaldab 100 kandlemängija ja -meistri andmeid, nendest 82 on kodu- ja 18 väliseestlased.

Kogumik põhineb kolmel olulisel allikal: projekti „Rahvakandlemängijate kaardistamine ja jäädvustamine“ materjalid (2012–2018, eestvedaja Eesti Folkloorinõukogu toonane arendus- ja koolitusjuht Ene Lukka-Jegikjan); Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste seminari-, diplomi-, bakalaureuse- ja magistritööd kandlemängijate ja -meistrite kohta; Eesti kirjandusmuuseumi rahvaluule arhiivi, Eesti teatri- ja muusikamuuseumi, Eesti rahvusringhäälingu arhiivi ning kodu- ja väliseesti ajakirjanduses ilmunud allikmaterjalid.

Raamatus on osa meie rahvamuusika ajaloost. Töö sisaldab materjali Harjumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa, Lääne-Virumaa, Põlvamaa, Pärnumaa, Raplamaa, Saaremaa, Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa ja Võrumaa kandlemängijate ja -meistrite kohta.

Raamatu esitlused toimuvad 2019. aasta kevadel üle Eesti. Raamatu Tallinna esitlus toimub 9. märtsil kell 15 Tallinna Rahvaülikooli II korruse saalis Vene tänav 6. Raamatut saab juba praegu soetada Eesti Folkloorinõukogu büroost.

Algataja

Eesti Folkloorinõukogu