Kogumiku „Humanitaaria 100-aastases rahvusülikoolis“ esitlus

28. novembril esitletakse Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna professorite koostatud artiklikogumikku.

EST

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna professorid avaldavad rahvusülikooli 100. aastapäevaks eestikeelse artiklikogumiku, mis annab ettekujutuse meie humanitaaride laiast haardest ja rahvusvaheliselt tunnustatud kõrgest tasemest.

Kogumik koondab nii uusi teadustöid kui ka varem ilmunuid, mis pole kodumaisele lugejale kõige paremini kättesaadavad olnud. Avaldatakse ka meie uute välismaiste professorite valitud tööde tõlked. Kuna oleme ka kunstide valdkond, leiab kogumikust üllatusi kunstivallast.

Esitlus toimub koostöös konverentsiga: https://100.ut.ee/ajakava/rahvusvaheline-konverents-rahvuskeelsed-ulikoolid-uleilmastuvas-maailmas/

Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Eesti Vabariigi alguspäevil loodud emakeelne Tartu Ülikool pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele ja lõi rahvusliku haritlaskonna. Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.

Märksõnad: