Kohtumine kirjanikuga Helsingis: Jaak Jõerüüt

Sügisel ilmus Jaak Jõerüüdi soomekeelne raamat „Viron lähettiläänä Suomessa ja muissa maissa“, mis põhineb teosel „Diplomaat ja mälu“ (2004) ning sellele tehtud täiendustel.

Kogupereüritus
EST ENG

Jõerüüt tutvustab raamatut ja räägib diplomaatilisest karjäärist 23. novembril Eesti Majas.

Jaak Jõerüüt asus 1993. aasta jaanuaris tööle Eesti Vabariigi välisministeeriumisse ning alates sellest ajast oli ta suursaadikuna neli aastat Soomes ja neli aastat Itaalias. Samuti on Jõerüüt olnud Eesti suursaadik Maltal ja Küprosel. Välislähetuste vahepealsel ajal töötas ta Tallinnas välisministeeriumis protokolliülemana ja peainspektorina ning 2004. aastast alustas suursaadikuna Eesti Vabariigi alalise esindajana ÜRO-s New Yorgis.

Raamat „Viron lähettiläänä Suomessa ja muissa maissa“ põhineb kirjaniku mälestustel, mis on seotud suursaadiku tööga Soomes ja teistes riikides. „See on minu isiklik kogemus sellest, kuidas üks inimene hakkab ajalooratta pööramise sunnil üleöö diplomaadiks ja mida ta seejuures tunneb, mõtleb ja näeb,“ on Jõerüüt sõnanud.

Vestlusõhtu avab Eesti Instituudi Soome esinduse juhataja Sanna Immanen.
Vestlusõhtu lõpetab ajaloolane, kirjanik ja kirjastaja Jari P. Havia, kes räägib Soome Eesti-seltside Liidust, mis tähistas hiljuti 30. tegevusaastat.

Kontakt:
Eesti Instituut Soomes
Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsingi, Soome
+358 9 669 805, +358 5 0438 5331
helsinki@estinst.ee
http://www.viro-instituutti.fi

Korraldaja

MTÜ Eesti Instituut

MTÜ Eesti Instituut levitab teadmisi Eesti ühiskonna ja kultuuri kohta. Peamised tegevused on Eestit tutvustavate trükiste väljaandmine ja näituste koostamine, eesti kultuurisündmuste korraldamine välismaal (eelkõige Soomes ja Ungaris), eesti keele ja kultuuri välisõppe korraldamine (rahvuskaaslaste programm), kultuuriportaali kultuur.info haldamine, infovahetus nii Eesti-siseselt kui ka suunaga välismaale. Instituudi tegevused on suunatud nii Eesti elanikele, siin viibivatele välismaalastele, väliseestlastele ja kokkuvõttes kõigile, kes Eesti maa, eesti keele ja kultuuri vastu huvi tunnevad. * The task of the Estonian Institute (established in 1989) is to spread information about Estonian society and culture in other countries, further cultural and educational links and organise the teaching of Estonian language and culture outside Estonia. Institute has published information booklets and periodicals about Estonia, compiled web pages, organised festivals, exhibitions, conferences and seminars, received journalists, researchers and lecturers, translators and writers, opened culture and information centres in other countries, granted scholarships. In order to make Estonia better known in the world, the Institute describes Estonia and its people in their entirety, emphasising the relations between different fields of society as they appear in everyday life. Culture is a phenomenon, created and carried by people regardless of their profession and age. The Institute does not thus limit its daily work with introducing literature, art, film, music and other fine arts, but spreads information also about Estonian education, economy, natural environment, social organisation and other areas of life, which all directly or indirectly shape Estonian culture, and therefore also the Estonians’ life.