Kõlab EV100 kunsti- ja muusikaprogrammide lõppakord Avaldatud: 23.02.2019

Laupäeval, 23. veebruaril kell 18 tänatakse Tallinna kunstihoones EV100 kunstiprogrammi ja EV100 muusikaprogrammi panustanuid. Juubeliperioodil korraldati Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ligi 150 kunstisündmust ning kokku valmis enam kui 50 tundi uut heliloomingut.

EV100 kunstiprogrammi koordinaator Kadi Kesküla sõnul on Eesti juubelipidustuste raames teoks saanud mitmed projektid, mis muidu vaid kunstnike mõtteisse, ning läbi selle on nüüdisaegne kunst Eesti inimesele lähemale jõudnud.

Muusikaprogrammi koordinaator Kristel Üksvärav lisas, et Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul on loodud muusikat klassikalise muusika, džässi, popi ja folgi võtmes ning uudisteosed on kõlanud nii üle Eesti kui ka välismaal. „Üks EV100 muusikaprogrammi kuuluv sündmus on siiski veel varuks – augusti alguses tuleb Mooste Folgikojas esiettekandele helilooja Märt-Matis Lille uudisteos „Suidsusannasümfoonia“.“

Tänuüritusel esinevad kõnedega EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa, samuti EV100 kunsti- ja muusikaprogrammi koordinaatorid ning programmi kuuluvate sündmuste esindajad.

EV100 muusikaprogrammi teostest on komponeerinud kava Sander Mölder, mille taustal esitakse fragmente Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul loodud balletist „Keres“. Tutvuda saab ka EV100 kunstiprogrammi ühe viimase näitusega, milleks on Liina Siibi isikunäitus „Paradiisi poliitika“.

Kõik uudised