Kõlavöö - Eesti laulu- ja tantsupeokultuuri tutvustav festival

EV100 juubelile pühendatud suur Eesti laulu- ja tantsupeokultuuri tutvustav festival Kõlavöö. Meie ürituse eesmärgiks on tutvustada Hollandi publikule eesti koorimuusika fenomeni.

Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG
Festival

29.-30. aprillil 2017 toimuvad Eesti koorilaulukultuuri tutvustavad kontserdid Hofkerki ja Amstelkerki kirikutes Amsterdamis, Hollandis. Kõlavöö üritus hõlmab kahte kontserti: 29. aprillil toimuva kontserdi alapealkirjaks on Just Estonishing ja pühapäevane kontsert kannab nime Kõlavöö Klassika.
Meie mitmekesine programm panustab samuti võimalikult kõrgel professionaalsel tasemel eri rahvusest kooride koostööle.
Esinevad eestlaste koorid ja rahvatantsurühmad üle kogu Euroopa: 15 riigi lauljaid ühendav Euroopa Eestlaste Koor, Stockholmi Eesti Segakoor, Londoni Eesti Seltsi Segakoor, Göteborgi Eesti Segakoor, Šveitsi Eesti Seltsi segakoor I.M.E., Hollandi Eestlaste koor, naisansambel Meloodilised tordid, tantsurühmad Laiali (Luksemburg), Tuuletütred (Holland), Kevade ja Hallid Sõnnid (Eesti), HAME, Eesti Noorte Kontsertorkester, kammerkoor Colleguim Musicale ja Madalmaade Kammerkoor. Kokku ootame üle 250 esineja. Kontserdi peadirigent on Kalev Lindal. Kammerkooride dirgent on Endrik Üksvärav. Neljapäeval enne põhiüritust esineb osa kollektiividest Hollandi Kuningapäeva raames toimuval Bredeweg-festivalil (reklaam kontserdile). Kontserdi eel ja vaheajal on külalistel võimalik tutvuda Eestit tuvustavate väljapanekutega helis, pildis ja maitses.
Kõlavöö üritus on pühendatud EV 100. sünnipäevale!
Video: https://vimeo.com/211493745

Piletite reserveerimine ja müük: estonianhousenl@gmail.com

Info: https://estonianhousenl.wordpress.com/ 

https://www.facebook.com/events/216825165458074/ 

Korraldaja

Eesti Maja Hollandis

Eesti Maja Hollandis põhieesmärkideks on eesti keele ja kultuuri säilitamine ning viljelemine Hollandis ning kultuuridevaheliset sidemete loomine. Seltsi hõlma all tegutsevad tantsurühm Tuuletütred, Hollandi Eestlaste Koor ja Eesti Kool Hollandis, millest 2016. aastal kasvas välja Eesti Maja Hollandis. Erinevalt paljudest teistest Eesti Majadest ei ole seltsil oma hooneid, vaid tegevus toimub liikmete kodudes, renditud ruumides aga eelkõige liikmete südameis. Traditsiooniks on saanud eestlaste jaanipeo organiseerimine ning riiklike pühade kui ka rahvakalendri tähtpäevade(mardi-ja kadripäev, vastlapäev) ühine tähistamine. Teatrietendused, kontserdid, filmiõhtud, näitused, kirjandusüritused kuuluvad samuti kultuuriseltsi tegevusvaldkonda. Eesti Maja Hollandis teeb tihedat koostööd Hollandi Balti Seltsi ja Eesti Suursaatkonnaga Haagis ning kultuuriseltsidega Euroopas.