Kombineeritud kanuu ja räätsamatk

Mõnus kombineeritud matk kus aerutame kanuudega rappa, raba serval paneme jalga räätsad ning einestame vaatetorni juures.Igavesti mõnus matkapäev mis lõpeb telksaunas ja suplusega jões!

EST

Aerutame kanuudega mööda kevadist Jägala jõge otse raba servani, seal vahetame kanuud jalavarjude vastu ehk paneme jalga räätsad ning suundume Seli raba avastama. Pärast meeleolukat rabamatka teeme jõe ääres väikese peatuse, et nautida kerget einet ning seejärel aerutame tagasi alguspunkti, et lõpetada seiklusrikas päev kuumas telksaunas.

Matkame Järva-Madise piirkonnas, mis on tuntud legendaarsest raamatust: "Tõde ja õigus". Aerutame samal jõel, mida Tammsaare raamatutegelased tahtsid "alla lasta". Vaatame, mis muutusi on toimunud viimase 80 aastaga. Jägala on suhteliselt rahulik jõgi, suurvee ajal vool natukene kiireneb ning tõstab veetaset. 

Matkal oleme inimasustusest eemal ning ainsad helid, mida kuuleme, on grupikaaslaste jutt ning linnulaul. Vahepeal sasib ehk kerge tuuleiil puulatvu. Kuna tihtipeale antud piirkonda inimesi ei satu, on sealne vaikus mõnus vaheldus kärale, mis meid enamasti igal pool ümbritseb.  Kui oleme raba äärde jõudnud, paneme jalga räätsad ning proovime laugaste ja älveste vahelt  leida tee 4-meetrise vaatetornini, kust nautida avarat vaadet ümbritsevale maastikule. Kui rabale pilk peale heidetud ja kanuud jõe ääres jälle silmapiiril, kinnitame keha. Sööme üheskoos maitsvaid pirukaid ja joome sooja teed. 

Tagasiteel kanuuga allavoolu kulgedes on veel aega imetleda, mida on korda saatnud Euroopa suurimad närilised, koprad. Sellel jõelõigul on nad üpriski aktiivsed ning näeme mitmeid kobraste tegutsemisjälgi - näritud puid ning olenevalt veetasemest ka urge. Hindame, mis seisus on teele jääv kopratamm ning seejärel võtame suuna sooja telksauna poole. 

Matka korraldab Seiklusfirma 360 KRAADI

Korraldaja

OÜ 360 KRAADI