Kõne Eestile

Kõne, mille kandsin ette Eesti Vabariigi 100. aastapäeva aktusel Los Angelese Eesti Majas, on pühendatud väliseestlastele kõigis maailma nurkades.

Valmis!
Valmis!

Minu kingitus Eestile sai üle antud 24.veebruaril 2018, kui Los Angelese Eesti Selts tähistas piduliku aktusega Eesti 100. sünnipäeva. Selle kõne läbi soovin tõsta esile eestluse hoidmise olulisust väliseestlaste kogukondades, kus keele ja kultuuri säilitamine on tõeline väljakutse. Viimase 5 aasta jooksul olen Norras, Prantsusmaal ja Ameerika Ühendriikides õppides näinud ning kogenud, kui suurel määral sõltub eestluse säilimine ajutiselt või jäävalt välismaal tegutsevatest Eesti "vaimu" kandjatest.

Maailmakodanikena on meie ainuke lootus ka iseseisva riigi ja rahvana ellu jääda eristuda ning oma erinevust uhkusega tunnistada. Eristume, sest teame, et kui vaba Eesti on võimalik, siis on kõik võimalik. Vaba Eesti oli võimalik, sest olime julged. Just seepärast soovin Eestile järgmisteks sajanditeks julgust - julgust olla isemoodi ja jääda kindlaks oma väärtustele, mida on endaga kandnud meie unikaalne loodus ja sellest inspireeritud pärimus. Seda kõike olenemata millisesse maailma nurka elu meid kannab.

Kingitusele pääseb ligi selle lingi kaudu: https://www.youtube.com/watch?v=iVVEkX8EpD0

Algataja

Grete Helena Kütt