Konnaküla Haapsalus

Meie kingitus on EV100 ja Haapsalu linna Kopli tn kogukonnale. Rahvasuu nimetab meie aadressiks Haapsalu Konnaküla.

Rahvasuu peab meie elukohaks Konnaküla. Millest see nimi on tulnud? Uurimise tulemusena on selgunud: 1. Haapsalus on viis sajandit olnud Metsa ja Kopli tn. 2. Kopli tn on Tagalahe ääres, mis on viimase 50 aasta jooksul kinni kasvanud. 3. Kopli tn elasid paljud kalurid, kes said paatidega randuda oma maja juurde. 4. 1970–1980. aastail tegi linnavalitsus elamuarendust Kopli tänaval. Ehitati 2–3korruselised majad + väikeelamud. 5. Ehitusalune maa võeti mere äärest, kus olid suured konnatiigid ja karjatati loomi. 6. Inimesed teadsid neid tiike ja nii saigi üks linnaosa omale Konnaküla nime. Meil on plaanis kogukonnaga jäädvustada ajalugu ja tähistada seda uhkelt konna kujuga.

Jaanuaris–veebruaris konna kuju kooskõlastus. Aprillis valmiks kuju. Uurime ajalugu. Mais ettevalmistus kogukonnaga ja kuju püstitamise kuupäeva paikapanemine.

Konnaküla tähistamiseks on vajalik. 1. Skulptori valmistatud konna kuju ja selle alust. 2. Koostöö Silma loodusõpikojaga. 3. Vajalik on meelelahutus (muusika-laul). 4. Reklaam kohalikus lehes.

Algataja

MTÜ Läänemaa Kunstivara

MTÜ Läänemaa Kunstivara toimetab Haapsalus ja maakonnas. Meie tegeleme kunstiga st. kohalikukunstkonnaga , näituste korraldamisega ,rahvusvahelised üritused. Oleme välja andnud Läänemaa Kunstialbumi ,Helju Zaurami eluloo, Hillar Tatari luuletused. Haapsalu on loomelinn.