Kontsert "ÉIREESTI 1988-2018": Viljandi, Ugala väike saal, 18:00

Iiri ja Eesti rahvamuusikud õnnitlevad Eestit ühiskontsertidega ning tähistavad samas 30 aasta möödumist esimesest kahe riigi ja rahva sõprussidemeid süvendanud kultuurivahetusest.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

1988.a. leidsid toonase ENSV kultuuriruumis aset erakordsed sündmused – 20 rahvamuusikut Iirimaalt esinesid Tallinnas, Tartus ja saartel ning mõni kuu hiljem külastasid Eesti muusikud ja teised kultuuritegelased (Kukerpillid,  Johansonid, vennad Urbid, Ants Taul, Celia Roose, Priit Pedajas, Jaan Kaplinski jt) Iirimaad.

Nüüd, 30 aastat hiljem, on taas Tartus, Viljandis ja Tallinnas laval koos 7 muusikut Iirimaalt ja eestlased – Brendan Begley, Seán Garvey, Neillidh Mulligan ning Johansonid, Celia Roose ja Indrek Kalda osalesid ka 1988.a. sündmustes.

Viljandis esinetakse reedel 17.augustil kl 18:00 Ugala teatri Väikeses saalis. Pääse € 10 (saadaval kohapeal ja Piletimaailmas).

1988.a. esinemised sütitasid mõlema rahva armastuse ja austuse oma pärimusmuusika ja rahvakultuuri vastu. Eesti ja Iirimaa vahel püsib tänaseni sõbralik läbisaamine ning ühise muusikaarmastuse puhul kingib Iirimaa Suursaatkond, Culture Ireland, Tallinna Kultuuriamet ja EV100 koos Eesti ja Iiri rahvamuusikutega Eestile kontsertuuri „ÉIREESTI 1988-2018”.

Korraldaja

Iirimaa Suursaatkond

Märksõnad: