Kontsert-etendus „Mittepühad pühakud ja teised jutustused“

Kontserditel esitatakse muusika saatel erinevates Eesti regioonides elavatele inimestele „Mittepühad pühakud ja teised jutustused“ eesti ja vene keeles .

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST RUS

Projekti raames toimub kolm muusikalis- kirjanduslikku kontsert-etendust „Mittepühad pühakud ja teised jutustused“ («Несвятые святые») erinevates Eesti regioonides elavatele inimestele. Üks kontsert toimub Tallinnas 04. oktoobril 2018 Tallinna Filharmoonias, teine kontsert toimub juunis 2018 Tartus, kolmas kontsert toimub augustis 2018 Jõhvis. See musikaalne etendus on Arhimandriit Tihhoni (Ševkunovi) raamatu „Mittepühad pühakud“ baasil. Arhimandriit Tihhoni (Ševkunovi) raamat „Mittepühad pühakud“ räägib viie noore mehe teekonnast kloostrisse ja sellest suurepärasest maailmast, kus käiakse täiesti teiste seaduste järgi kui tavalises elus. Need on lood maailmast, mis on lõputult helge, täis armastust ja rõõmsaid avastusi, lootust ja õnne, katsumusi ja võite, aga peamisena – jumaliku jõu ja abi võimsat avaldumist.

Kontserditel esitatakse vene muusika saatel „Mittepühad pühakud ja teised jutustused“ eesti ja vene keeles - sest kirjandus on kui universaalne keel, mis aitab inimestel üksteist mõista. Etenduse esitamine toimub muusika saatel. Kontsertidel esinevad Vene teatri näitlejad, NUKU teatri näitlejad ja muusikat esitab kaitseväe orkester Peeter Saani juhatamisel (Tallinnas) ja Vokaalansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatamisel (Tartus ja Jõhvis). Samuti projekti on kaasatud Vene Filharmoonia ühing ja Vene Noorsooteater.

Korraldaja

Eesti Vene Kultuurikoda MTÜ