Konverents „Professor Johannes Tammeorg 100“

Farmaatsiakonverents on pühendatud endise farmakognoosiaõppejõu, farmaatsia kateedri juhataja ja ülikooli teadusprorektori professor Johannes Tammeoru (1919–1986) sajandale sünniaastapäevale.

EST

Rahvusülikooli juubeliaasta ja arstiteaduskonna päevade raames toimuv farmaatsiakonverents on pühendatud endise farmakognoosiaõppejõu, farmaatsia kateedri juhataja ja ülikooli teadusprorektori professor Johannes Tammeoru (1919–1986) sajandale sünniaastapäevale.

Eesti Vabariigi ajal hariduse ja hiljem korporandi kasvatuse saanud, kuid Nõukogude Eestis töötanud Johannes Tammeorg oli omamoodi aegade sild ja järjepidevuse kandja kahe ajastu farmaatsia vahel. Konverentsil keskendutakse peale professor Tammeoru ja farmakognoosia ka teistele kitsamatele farmaatsia erialadele. Erialade vastutavad õppejõud peavad ettekandeid, proviisoriõppe tudengid tutvustavad olevikku oma uurimistööde kaudu ja eriala visionäärid vaatavad tulevikku.

Konverentsil osalenud apteekritel on võimalik saada seitse täienduskoolituse tundi.

Konverents on kõikidele osalejatele tasuta.

Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Eesti Vabariigi alguspäevil loodud emakeelne Tartu Ülikool pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele ja lõi rahvusliku haritlaskonna. Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.

Märksõnad: