Konverents “Teadlike kogukondade tarkus”

10.-14. juulil kohtuvad Lilleorus kestliku arengu eksperdid ja visionäärid kogu maailmast. Arutelud avame 10. juulil Eesti päevaga, et uurida, "Miks saab Eestist esimene maheriik maailmas?"

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

10.-14. juulil toimuv rahvusvaheline konverents toob Eestisse 500 jätkusuutliku eluviisi eksperti ja praktikut üle kogu maailma. Nende seas on mitmed tõeliselt erilised visionäärid ja teerajajad. 

Dr Vandana Shiva on mahepõllumajanduse ja jätkusuutliku eluviisi üks kaalukamaid eestkõnelejaid maailmas, kelle mõjukas majandusajakiri Forbes on arvanud ka maailma seitsme mõjukaima naise hulka. Jakob von Uexkülli asutatud World Future Council ja Right Livelihood Award on aastaid juhtinud tähelepanu inimese laastavale keskkonnamõjule ning toetanud lahendusi globaalse kliimamuutuse potentsiaalselt katastroofiliste tagajärgede leevendamiseks. Gunter Pauli on ettevõtja ja üks rohemajanduse visionääre, kes on ise loonud ligi 200 sotsiaalselt ja ökoloogiliselt jätkusuutlikku ettevõtet. Jonathan Dawson on rohemajanduse ekspert ja haridusuuendaja, kes on ka üheks Gaia hariduse programmi autoriks. Albert Bates on keskkonnajurist, leiutaja ja üks hinnatumaid permakultuuri asjatundjaid maailmas, kes nõustab ka erinevaid rahvusvahelisi organisatsioone, tutvustades innovaatilisi meetodeid kliimamuutuste peatamiseks.

EV200: Miks Eestist saab esimene maheriik maailmas?

Konverents hõlmab programmi Eestile järgmiseks sajaks aastaks uue visiooni loomiseks ja kestlike lahenduste kavandamiseks, alustades avapäevaga 10. juulil, kus küsime: Miks saab Eestist esimene maheriik maailmas? Loome sel päeval Lilleorus suure avatud ruumi, et tugevdada seda, mis ühendab meid inimeste ja kogukonnana, jagada üksteisega oma mõtteid ja unistusi ning luua ühist tulevikku.

Oleme kutsunud oma muutuste lugusid ja tulevikunägemusi jagama Tõnis Mägi, Valdur Mikita, Anne Luige, Eva Truuverki, Toomas Trapido ja Ingvar Villido ning väliskülalistena Gunter Pauli Rooma Klubist, Kosha Jouberti maailma ökokülade võrgustikust ning Rupert Encinase O'Odhami rahva juurest Arizonast.

Pikem tutvustus ja programm kodulehel gen2018.ee

Kuni 30. aprillini kehtib konverentsile soodushind 150€. Sellele lisandub tasu toitlustuse eest.

Eesti päeva hind on 50€ (sisaldab toitlustust).

Registreeru sündmusele siin kodulehel gen2018.ee

Korraldaja

MTÜ Lilleoru

Tegutseme 2001. aastast eesmärgiga toetada inimese terviklikku ja teadlikku arengut. MTÜ Lilleoru ühendab üle 120 inimese ja kannab hoolt Harjumaal asuva Lilleoru koolituskeskuse eest, millele pani 1993. aastal aluse kriya jooga õpetaja Ingvar Villido koos oma toonaste õpilastega. Algusest peale on kõigis siinsetes tegevustes olnud võtmekohal teadlikkuse kasutus ja siin rakendatav Ingvar Villido poolt välja töötatud Teadliku Muutuse Kunst (TMK) on on muutnud 2008. aastast alates ka paljude teiste inimeste elusid Eestis ja kaugemal. Eesti 100. sünnipäevaks on Lilleorgu rajamisel ainulaadne Teadlikkuse Rakendamise Kool ja korraldamisel Euroopa ökokülade konverents „Teadlike kogukondade tarkus“. www.lilleoru.ee