Koo end ajalukku

Eesti Vabaõhumuuseum koob koos kõigi Eesti inimestega EV 100. sünnipäevaks ühe rõõmsa 100-meetrise kaltsuvaiba, kus oma värvide ja mustritega on esindatud kõik 107 ajaloolist kihelkonda.

Eesti Vabaõhumuuseum koob koos kõigi Eesti inimestega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ühe õige rõõmsa 100-meetrise kaltsuvaiba, kus on oma värvide ja mustritega esindatud kõik meie 107 ajaloolist kihelkonda.

“Koome Eesti rahva ajalukku” on üleskutse kõikidele suurtele ja väikestele, kes võiksid tulla ja anda oma panuse vaiba valmimisse. Vabaõhumuuseumi kõrtsihoones ootab sel kevadel alates 12. aprillist vaibamaterjal ning kunstnike Anu Raua ja Ene Parsi koostöös valminud mustrikirjeldus, mille järgi on lihtne oma rida pika vaiba sisse kududa. Seda kõike ikka selleks, et meie riiki hoida, väärtustada ning koos edasi luua.

Mis saaks olla parem kingitus Eesti riigile, kui miski, mis on valminud sadade kui mitte tuhandete inimeste ühistööna.

Ootame kõiki huvilisi Eesti Vabaõhumuuseumisse vaipa kuduma! Mida rohkem on kudujaid, seda kaunima vaiba saame. Igaühe panus on kuldaväärt.
Tulge! Koome enda soojad soovid, mõtted ja tunded ühisesse ajalukku.
Ajal on lugu.

AJAGRAAFIK
Vaibakudumine algab 12. aprillil 2017 ja lõppeb 31. jaanuaril 2018. Sellele järgneb vaiba viimistlemine ning pidulik üleandmine Presidendi Kantseleile 20. veebruaril 2018.

MUU INFO
Vaipa saab kuduma tulla tavalise muuseumipiletiga. Tasuta sissepääsud on järgmistel kuupäevadel: 23.04., 18.05. ja 29.09.2017.

Algataja

SA Eesti Vabaõhumuuseum

Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti maa-arhitektuuri ja külaelu tutvustav Eesti Vabaõhumuuseum. Muuseumi 14 talus saab ülevaate sellest, kuidas elasid 18.–20. sajandil erineva jõukuse ja tegevusalaga pered. Kuigi praeguseks on üle toodud juba ligi 80 hoonet, ei ole muuseum siiski veel valmis, vaid muutub ja areneb pidevalt. Mõnusat ajaviitmist ja tera tarkust leiab siit igal aastaajal.