Koo mu käpikuisse päikest

Eesti 100. sünnipäevani jõudmise puhul korraldas Kadaka lasteaed kindanäituse. Esitlemisel on nii tuliuued kui aegadetagused vanavanaemade mustrid.

Veebruaris 2018 tähistame olulist verstaposti kogu Eesti jaoks: kätte on jõudnud 100 aastat Eesti Vabariiki. Riigi sünnipäeva puhul korraldas Kadaka lasteaed kindanäituse „Koo mu käpikuisse päikest“. Me hindame perena traditsioone, väärtuseid, hinge ilu, mida inimlikkus ja hingesoojus meile põlvest põlve annab. Näitusega soovisime esitleda seda head ja ilusat, mida on loonud meie emad, vanaemad ja miks mitte vanaisadki. Kadaka laste perede sahtlitest ja kappidest toodi näitusele 127 kindapaari, mis on kootud sooja südame ja heade soovidega kandjale. Neid kindaid on kantud kätesoojendajatena nii tööl kui pulmas, maal metsa tehes ja linnadaamide poolt kohvikutes. Iga kindapaariga käib kaasas oma lugu. Neid on kantud, hoitud, pärandatud, kaotatud ja taasleitud ning armastatud. Näitusesaalis on mugav tugitool jalgade puhkamiseks ning lõng ja vardadki, et näitusest inspireeritu saaks oma nobedad näpud tööle panna. Ehk saab meie lasteaia maskott peremees Joosep endale talveks uue salli kaela. Näitus „Koo mu käpikuisse päikest“ Tallinna Kadaka lasteaias on avatud alates 2. novembrist. Palju õnne 100. sünnipäeva puhul Eesti Vabariigile!

Oktoober - teavituskampaania näitusest, kinnaste kogumine 02.11-31.12.2017 kindanäitus "Koo mu käpikuisse päikest"

Algataja

Tallinna Kadaka Lasteaed

Asume Mustamäe vanemas piirkonnas ammuse Kadaka küla maadel. Tallinna Kadaka Lasteaias on 11 rühma, nendest 6 on eesti õppekeelega, 3 vene õppekeelega, 2 keelekümblusrühma, 1 tasandusrühm, 2 sõimerühma. Kadaka lasteaia eripära on kakskeelsus ja multikultuursus. Meie tegevusi toetavad ühised väärtused, isamaalisus. Läbi erinevate aktiivõppemeetodite toimub laste tunde-ja väärtuskasvatus ning sotsiaalsete oskuste arendamine.