KoodiTund 2017

Kingime EV100-le IT-teadlikke inimesi. Rahvusvahelise KoodiTunni jooksul saavad õpilased ja täiskasvanud üle terve Eesti teha tutvust koodi kirjutamise põhitõdedega.

KoodiTund ehk Hour of Code on ülemaailmne IT-hariduse nädal, mis innustab kõiki inimesi koodi kirjutamist proovima. Osalejad mängivad nädala jooksul toimuvates põnevates tundides harivaid programmeerimismänge, mis näitavad, et koodi kirjutamine on jõukohane nii lastele kui ka täiskasvanutele. Eeskujuliku e-riigina võtab Eesti KoodiTunni tegemistest osa juba õige mitmendat aastat. Ka tänavu on kõikidel huvilistel võimalik KoodiTunni tegemistes aktiivselt kaasa lüüa ja kinkida Eestile nii IT-teadlikke inimesi kui ka tuleviku insenere ja programmeerijaid. KoodiTunnist saab osa võtta mõnes Eestimaa koolis külalistundi juhendades (sobiva kooli aitab leida algatus Tagasi Kooli) või organiseerides KoodiTunni oma asutuses. Noortel Minecrfti ehitusmeistritele toimub KoodiTunni nädala jooksul ka Baltikumi-ülene võistlus „Minecrafti eri! Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu“, kus ehitatakse tulevikumaailmu, mida Eestile, Lätile ja Leedule sünnipäevaks kinkida. KoodiTunni tegemisi Eestis veavad Vaata Maailma SA, Microsoft Eesti, Tagasi Kooli, ITL ja MTÜ Robootika.

Vabatahtlikuks juhendajaks/külalisõpetajaks registreerimine 22. novembrini 2017. 4.–10. detsember 2017 – KoodiTunnid koolides ja asutustes üle Eesti.

Otsime vabatahtlikke juhendajaid ja külalisõpetajaid, kes viiksid läbi KoodiTunde koolides ja asutustes üle Eesti. Registreerida saaab siin: https://goo.gl/2bnGWG

Algataja

Vaata Maailma SA/NutiLabor

Vaata Maailma SA on tegelenud interneti kasutamise populariseerimise Eestis ning siinsete inimeste e-oskuste ning digipädevuste arendamisega alates aastast 2001. Samuti koordineerib sihtasutus IT-alaseid huviringe NutiLabor.