Koolinoori oodatakse väljendama lennukaid ideid Eesti tuleviku kohtaLõppenud

Integratsiooni Sihtasutus koos haridus- ja teadusministeeriumiga kuulutavad 25. septembril välja kodanikupäevale pühendatud esseekonkursi. Osalema oodatakse üldhariduskoolide 7.-12. klasside ja kutseõppeasutuste õpilasi.  

Esseekonkursi eesmärk on innustada noori avaldama mõtteid selle kohta, kuidas paistab nende silmis Eesti Vabariik ja selle tulevik. Noortel on võimalik valida kahe teema vahel:

„Mida ja miks tahaksin kinkida Eestile 100. sünnipäevaks?“
„Millist ÄPPi kasutaksin Eesti Vabariigi arendajana tulevikus“

Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar kutsub Eesti koolide ühiskonnaõpetuse õpetajaid algatusega aktiivselt kaasa tulema ning õhutama noori kirjutama julgeid, rutiinivabu ja elava mõttelennuga esseesid.

„Olen kindel, et noored suudavad meid oma ideedega üllatada, kirjeldades oma visiooni sellest, mis suunas vajaks Eesti arendamist ning milliseks võiks kujundada meid ümbritseva keskkonna tulevikus,“ lausus Käosaar.  

Esseede esitamise tähtaeg on 13. oktoober 2017. Tänavusi edukaimaid esseekirjutajaid tunnustatakse 28. novembril Mustpeade Majas ja Riigikogu istungitesaalis. Parimatest parimaid esseekirjutajaid auhinnatakse kolmes vanusegrupis: üldhariduskoolide 7.-9. klassi õpilased, üldhariduskoolide 10.-12. klassi õpilased ning kutseõppeasutuste õpilased. Ühtekokku tunnustatakse 100 parimat essee kirjutajat ning ka õpetajatele pannakse välja eripreemiad.

Sel aastal seitsmendat korda toimuv esseekonkurss on pühendatud Eesti Vabariigi kodanikupäevale, mida tähistatakse 26. novembril. Päevaga soovitakse teadvustada Eesti kodanikuks olemist, sellega kaasnevat uhkus- ja autunnet ning kodanikuks olemise õigusi ja kohustusi. Eestis tähistatakse kodanikupäeva 1998. aastast.
 

Kuidas konkursil osaleda?
Konkursil osalemiseks palume esitada kuni 2 lehekülje pikkune (umbes 3600 tähemärki) essee, kasutades Times New Roman fonti kirja suurusega 12, reavahega 1,5. Essee tuleb kirjutada eesti keeles. Ootame esseed  Integratsiooni Sihtasutuse e-posti aadressile: essee@integratsioon.ee

NB! Esseele lisada
- autori nimi,
- kooli nimi,
- klassi või rühma number,
- kontakttelefon 
- e-posti aadress.

Lisainfo:

Toivo Sikk
Integratsiooni Sihtasutuse arenduskeskuse kodanikuhariduse valdkonnajuht
Tel 659 9850
E-post: toivo.sikk@integratsioon.ee

Märksõnad

Kõik konkursid