Kooliteatrite suvekooli vabaõhulavastus „Vabaduse metsa vaikuses“

Kooliteatrite gümnaasiumivahetuse suvekoolis valmib lavastus Eesti rahva ajaloost alates muinasajast. Lavastus on pühendatud meie esivanematele ja nende mälestuse hoidmisele.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Sel ajavahemikul toimub kooliteatrite suvekooli gümnaasiumiastme ja vilistlaste vahetus, kus pühendume ühise vabaõhulavastuse ettevalmistamisele ja etendamisele. Suvekooli lavastuse ettevalmistustööd on alanud ja toimuvad sügistalvisel perioodil ning lavastuse kirjutamisse on kaasatud kohalikud kultuuritegelased, kunstnikud ning ajaloolased: Eha Metsallik, Tiit Uus, Ants Tekko, Kalle Eller (põlirahvaste ühendusest),Valdo Praost, Toivo Sepp, Vaido Orgusaar, Kadi Uibo, Marika Murumägi, Valter Uusberg, Viio Aitsam, reklaamikunstnik Maria Eliisa Metsis. Etendus on pühendatud põlisrahvastele ja põhineb ajaloolisel taustal ja pärimuslikel traditsioonidel. Planeerime lavastusega esineda kolmel korral kohalikes pärimuskohtades ja ajaloolistes paikades, mis etendusega seotud (Paluküla hiiemägi, Keava linnamägi – Linnaaluste küla, Piiumetsa–Rumbi rabas asuv hiiesaar). Võimalusel-vajadusel etendused ka 2018. aastal. Lisaks lavastusele anname Rapla Vesiroosi gümnaasiumi filmiõppe noortele võimaluse teha õppefilmina lavastusprotsessist dokumentaalfilm.
Suvekooli õpetajatena on kaastegevad: stsenarist ja lavastaja Valter Uusberg, pärimusmuusikud ja heliloojad Ragnar Toompuu ja Kulno Malva, kooliteatrite juhendajad ja lavastajad Eva Kalbus (Tallinna Saksa gümnaasiumi ja Tallinna 32. keskkooli draamaõpetaja) ja Krista Olesk ( Kehtna ja Rapla kooliteater ja RVG draamaõpetaja), koreograafid-liikumisjuhid Brite Vilgo ja Stella Kruusamägi, filmikoolitust koordineerib ja viivad läbi Martti Helde ja Jürgen Volmer, kunstnikuna kaastegev Getter Vahar ja Liis Serk, etenduse pärimusliku tausta nõustajatena ja õpetajatena Tiit Uus, Jüri Metssalu.
Eeltöö tulemusena on olemas etenduse stsenaarium ja kokkulepped suvelaagri personali ning korraldajatega ja loominguliste läbiviijatega, samuti on planeeritud talgud etenduskohtade ettevalmistamiseks. Laagrisse on juba registreerunud 50 noort.
Esietendus toimub Tarsi loodustalus Linnaaluste külas Raplamaal 4. augustil kell 19.

https://drive.google.com/file/d/0By6dOgI7vOLzcHNWb3lCWlZkenc/view?usp=drive_web Esietendus Tarsi talus 4. augustil kell 19. https://drive.google.com/file/d/0BzTDNqauBA2NN3lzMGNGTDVqRGc/view?usp=drive_web  Etendused toimuvad veel 5. augustil Rumbi rabasaarel (lisatud ka link etenduspaigast Rumbis, kuhu tuleb ka 30 minutit kõndida läbi raba): hommikul kell 7 koguneme ja etendus rabasaarel algab 8. Samuti toimub 5. augustil etendus Paluküla Hiiemäel kell 12. Etendustele on võimalik osta ka pilet Piletimaailma kaudu, panustades niiviisi loomeprotsessi. 

Korraldaja

Krista Olesk

MTÜ Linnaaluste küla perenaiste selts tegutseb Rapla maakonnas Kehtna vallas ja korraldab juba 13 aastat kooliteatrite suvekooli ja pärimuslikke laste ja noortelaagreid. Sellel aastal otsustasime vanema vahetuse kooliteatrite näitlejatega ette valmistada ja etendada vabaõhuetenduse eesti pärimuslikel ajaloo teemadel. Kaasatud on paljud oma ala profesionaalid. Otsustasime esietendusega tähistada meie rahva lugu läbi aegade, alustades muinasajal kodu loomisest. Olen Krista Olesk, Tarsi loodustalu pereema ja ametilt draamaõpetaja ja näitejuht.