Kopravaatlusmatk Jägala jõel süstaga

Tule ja avasta, missugust põnevat elu elavad koprad! Matkajuhid on ennast kopra hingeeluga kurssi viinud ja tutvustavad süstamatkal retkelistele nende vahvate loomade tegevust Jägala jõel.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Eesti Vabariigi juubelile pühendatud matkal õpime tundma põneva eluviisiga kobrast, kes oma hinnatud karusnaha tõttu kahjuks kakssada aastat tagasi küttimise tõttu hävitati. Nüüd on koprad õnneks taas meie looduses, aga nende huvitavate loomade uudistamiseks on tarvis teadmisi ja kannatlikkust. 

Meie matkajuhid on ennast kopra hingeeluga kurssi viinud ja tutvustavad retkelistele nende tegevust Jägala jõel. Kuna kõik kopra looduslikud vaenlased on maal, on koprad vees väga julged ja mõnikord isegi uudishimulikud. Retkel kuuleb kopra hoiatavaid sabaplakse ning mida pimedamaks läheb, seda aktiivsemaks koprad muutuvad. Võib ette tulla ka erilisi hetki kui kobras süsta kõrval veepinnale tõuseb. Kui lähedalt kobrast näeme, sõltub sellest kui kannatlikud ja vaiksed retkelised on.

Matka lõpetame mõnusa ja kosutava ühise õhtusöögiga.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Retke pikkus: ca 8 km
Kestus: ca 4 tundi
Hind: 35 EUR
Sisaldab kopragiidi teenust, süstavarustust ja õhtusööki

Anna enda osalemisest teada registreerimislingi kaudu. 

Täpsem info: 
Telefon: +372 511 4099 või e-mail: info@retked.ee

Korraldaja

Reimann Retked OÜ

Reimann Retked korraldab aastaringselt harivaid matku looduses. Peamisteks retkedeks varakevadel suurvee ajal on parvematkad jõgedel, hiliskevadel käime süstadega jõgedel kopraid vaatlemas. Suve veedame meresüstaga matkates ja tutvudes Eestimaa väikesaartega, kuhu ilma süstata on keeruline ligi pääseda. Räätsamatku rabades teeme peamiselt sügis-talvisel perioodil, aga räätsadega võib soid ja rabasid avastamas käia aastaringselt. Kui talvel piisavalt lund on, siis korraldame tõukekelguretki Kõrvemaa saaniradadel.