Kõpu Külamäe kiigeplats sünnipäevapeoks korda!

Kohalike külainimeste jõududega rajatud Kõpu Külamäe kiigeplats teeb EV 100. sünnipäevaks läbi värskenduskuuri.

Valmis!
Valmis!

Külaselts Valguskiir tahab teha EV100 kingituse ja korrastada Kõpu Külamäe kiigeplatsi, kus igal aastal süüdatakse jaanituli, toimuvad suvesündmused, muuhulgas ka populaarsed Kõpu poolsaare külade päevad, ning kus suvel armastavad peatuda turistid. Kõige rohkem on vaja uut suurt kiike ja seekord vajaksime selle ehitamiseks tuge. Vaja on uuendada välimööbel, mille tegime 2008. aastal ja mis on juba üsna kulunud. Vaja on uut lipumasti ja ühe külaelaniku kingitusena valminud tantsupõrandat on ka juba vaja parandada. Veel on kavas kõrvalasuvast Kõpu rahvamaja kilbist tuua elekter kaabliga peoplatsile. Samuti on kavas teha uus Kõpu poolsaare külade nimedega vai. Lõime selle maasse Kõpu poolsaare külade püsimise nimel 2008. aastal. Nüüd teeme samasuguse, aga seekord lisame kirje „Eesti Vabariik 100 Eesti“, et Eesti riik ikka püsiks!

Töödega alustame selle aasta lõpupoole ja osa Külamäe kiigeplatsist, lipuvardad, mööbel, tantsupõrand, peaks tipp-topp korda saama 24. veebruariks, et saaksime kodumaa sünnipäeval heisata lipud ja maha pidada avapeo. Uue kiige tahame paika saada hiljemalt jaanipäevaks.

Algataja

MTÜ Kõpu piirkonna arendusselts Valguskiir

MTÜ Kõpu piirkonna arendusselts Valguskiir on vabatahtlikkuse alusel ühinenud füüsiliste ja juriidiliste isikute iseseisev kasumit mitte taotlev organisatsioon, mille eesmärgiks on heategevuslik külaelu arengu toetamine, usuühingute tegevuse toetamine, naiste ja meeste võrdõiguslikkuse edendamine. Aastatel 2006-2014 taastas ja avas külaselts Valguskiir Kõpu rahvamaja, nõukogudeaegse külakultuurimaja, muinsuskaitsealuse sajaaastase Kõpu kirik-koolimaja. Koostöös vanemate külanimeste ja teoloogiaprofessor Riho Saardiga on aastatel 2006-2009 välja antud kuus Kõpu külade ajalugu- ja pärimust sisaldavad raamatut. Külaselts koos toetajatega tegi aastatel 2007-2011 korda Kõpu jaanituleplatsi Külamäel.