Korduma kippuvad küsimused

Kes võivad EV100 kodulehele kingitusi üles panna?
Siia lehele võivad kingitusi üles seada kõik, kes soovivad Eestile 100. sünnipäeva puhul kingituse teha.

Mida tähendab „kingituse tegemine“ Eestile? Kellele ma kingituse üle annan?
Eestile kingituse tegemine on tegelikult kingituse tegemine Eesti rahvale. Sobivad sellised teod, ettevõtmised, asjad, mis pakuvad rõõmu kaasmaalastele, muudavad nende elu paremaks ja rõõmsamaks ning loovad kindlama tuleviku meie lastele. Pole vahet, kui suur või väike on see kingitus, olulisem on see, et kingitus tuleb südamest ja loob mingi positiivse muutuse.

Miks ma pean oma kingituse siia üles panema?
Sellel lehel on sul võimalus saada tähelepanu, kaasalööjaid ja küsida abi kingituse elluviimisel. Kuid ka siis, kui sul on kingituse elluviimiseks kõik vajalik olemas, pane kingituse idee siia lehele üles teistele innustuseks. Nii näeme kõik, milliseid kingitusi Eestile sünnipäeva puhul tehakse ning mine tea – võib-olla just Sinu kingitus annab kellelegi ajendi midagi sarnast teha! 

Kas lisamiseks sobivad ka need algatused, mis on pühendatud Eesti sünnipäeva tähistamisele välisriikides?
Jah, sobivad. Siin võib oma kingiideedest teada anda kas sel juhul, kui algatus leiab aset väljaspool Eestit.

Miks minu kingitust peab keegi heaks kiitma?
Loodame, et see väike vaheetapp ei pahanda kedagi. See on vajalik selleks, et eemal hoida pahatahtlikke. Teiselt poolt saab just nii iga kingitus EV100 toimkonna tähelepanu ning saame pakkuda nõu, kontakte või muud vajalikku, et elluviimisele hoogu juurde anda.

Kuidas rahastatakse kingituste elluviimist?
Kingituste elluviimine toimub kinkijate poolt. Samas annab see veebileht võimaluse saada tähelepanu ja küsida abi. Oleme samuti suunamas ettevõtete tähelepanu kingitustele ning palume neil võimaluse korral kingituste elluviimist toetada. Kindlasti soovitame algatada  rahastuskampaania Hooandja EV100 rubriigis. On ettevalmistamisel ka spetsiaalsed taotlusvoorud EV100 ideede elluviimiseks. Liituge uudiskirjaga, et olla varakult infoga kursis.

Milline üritus sobib EV100 sünnipäeva kavasse?
Sobivad kõik üritused, mis on korraldatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul, on avalikud ja pakuvad võimalust Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamiseks. Üritused peaksid pakkuma rõõmu, rahulolu ja positiivseid emotsioone nii tegijatele kui osalejatele. Kavasse pole oodatud üritused, mis õhutavad viha ja vaenu. 

Kas ma saan kasutada EV100 logo oma ürituse reklaamimisel?
Kui üritus on korraldatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja on pääsenud sünnipäeva kavasse, saab kasutada ka EV100 logo. 

Kas ma saan kasutada EV100 logo oma toodete peal?
Ettevõtetele ja organisatsioonidele kommertseesmärgil logo kasutamine on võimalik juhul, kui sama organisatsioon või ettevõte toetab ka mõne kingituse elluviimist sellel lehel.