Kotkajärve MÜ – 50 aastat noor!

Rändnäituse projekt on kokku pandud põhiliselt ajaloost läbi senise 50 tegevusaasta aga ka ettevõtmise tugevast olevikust ja lootusrikkast tulevikust.

Kotkajärve MÜ on olnud katkematult kestev suvine õppelaager eestlaste maaalal Kanadas, kuhu esimesel võimalusel hakati kutsuma ka lektoreid ja huviringide juhatajaid Eestist. Kõige olulisem osa on alati olnud eesti keele säilitamine, õpetamine ja suhtlus keelekümbluskeskkonnas. Kotkajärve MÜst on alguse saanud mitmed sarnased ettevõtmised (nt Eestis, Rootsis, Austraalias, USAs). MÜ tegevus on aidanud välismaailmal mõista Eestis toimunut ja seeläbi ehitada tugevat silda kodu- ja väliseesti kultuurikogukondade vahel.
Näitus ise on samuti valminud koostöös kodu- ja väliseesti vahel – disainer ja toimetaja on Eestis ning vabatahtlikud MÜ juhatuse liikmed tegutsevad Torontos.
Kakskeelse rändnäituse eesmärk on tähistada ja tutvustada Kotkajärve MÜ tegevust üle maailma selle 50ndal juubeliaastal. Näitus koosneb nii seinapaneelide kui ka arhiivimaterjalide väljapanekutest, mis kirjeldavad ning illustreerivad asutamist ja selle ainulaadse õppelaagri saavutusi. Näitus on avatud Torontos 1. aprillist kuni 31.augustini 2017 Tartu Cellege`s, kust liigub rändnäitus koostöös Kääriku MÜga edasi Eestisse juubelikingituseks Eesti Vabariigile.

Näituse avamine Torontos on 1. aprillil 2017 kell 17!

Algataja

Kotkajärve Metsaülikool

Alates 1967. a on Põhja-Ameerikas tegutsenud üks lähemat tutvustamist vääriv sild kodu- ja väliseesti vahel - Kotkajärve Metsaülikool! See üdini eestikeelne ja eestimeelne kultuurilaager tähistab oma 50aastat juubelit samal ajal EV 100 algusega!