Kristi Kongi isikunäitus dialoogis Kasper Bosmansiga

Kristi Kongi isikunäitus dialoogis belgia maalikunstniku Kasper Bosmansiga Tallinnas Kumu kunstimuuseumi sisehoovis maist septembrini 2018.a.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Kristi Kongi isikunäitus Kumu hoovis valmib kunstilises ja intellektuaalses dialoogis belgia maalikunstniku Kasper Bosmansiga. Töötades kohaspetsiifiliselt, loovad kunstnikud installatiivse iseloomuga näituse, mille aineseks on muuseumit laiemalt ümbritsev keskkond: ühelt poolt Kadrioru park ja selle barokk-pärand, teiselt poolt Lasnamäe brutaalne ja ulatuslik hall paneelvöönd. Olulisteks märksõnadeks on selle näituse juures utoopia ja muinasjutt – Kongi koos Bosmansiga ei lähtu mitte ainult sellest, mis on, vaid ka sellest, mis tinglikult võiks olla, kui tegevus toimuks mõnes Alice’i seikluses Imedemaal.

Nii Kongit kui Bosmansit huvitavad valgust ja värvi puudutavad küsimused. Kui Kongi tegutseb pigem tunnetusliku maalijana, mõtestades seda, kuidas vaataja värvi mõju ruumis tajub, siis Bosmans käsitleb maailma, sotsiaalseid süsteeme ja poliitilist struktuuri pigem sümbolistlikult, luues piltide ja värvidega legendilaadseid märgisüsteeme ja peites neisse erinevaid sõnumeid. Nii Kongi kui Bosmansi jaoks on värvi kasutamine ruumis peamiseks töömeetodiks ja artikuleerimisvahendiks, mida võib lugeda mitmeti – nii bosmanslikult narratiivsena kui kongilikult fragmentaarse ja tunnetuslikuna.

Kristi Kongi (s 1985) on eesti maalikunstnik, kes keskendub oma töödes värvile, valgusele ja ruumile, teostades maale sageli installatiivselt või kohaspetsiifiliselt. Kongi töödele on iseloomulik erk, sageli spektrivärvidel baseeruv koloriit. Kongi on osalenud mitmetel kuraatorinäitustel, tema viimane isikunäitus toimus Tallinnas galeriis Vaal 2017. a sügisel. Kongi on olnud nomineeritud Köleri auhinnale, 2017. a pälvis ta Konrad Mägi medali.

Kasper Bosmans (s 1990) on belgia maalikunstnik, kes töötab järjepidevalt välja talle omast sümbolistlikku pildikeelt, kus on võrdne roll kujundil ja värvil. Bosmans on osalenud mitmetel kuraatorinäitustel, tema viimased isikunäitused on toimunud Hollandis Witte de Withis, Rotterdamis ja De Hallenis, Haarlemis.

Näituse kuraator on Kati Ilves.

Näituse avamine toimub 10.05.2018 kell 18.00.

Foto: näituseprojekti kavand, autor Kristi Kongi.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.