Kristjan Järvi ja Baltic Academies Orchestra kontsert Vilniuses

BAO tuuriga tähistatakse Balti riikide 100 aastat iseseisvust, esitades Kristjan Järvi, Guntis Kuzma ja Modestas Barkauskase taktikepi all ühes Balti heliloojate suurteostega ka maailmaklassikat.

Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

Baltic Academies Orchestra kontsert. Asukoht: Lithuanian National Drama Theatre (Vilnius).

Dirigent: Kristjan Järvi

Kava:
• A. Pärt – 1st Symphony
• M. K. Čiurlionis – "In the Forest"
• P. Tchaikovsky – Overture-Fantasy Romeo and Juliet (standard version from 1980)
• E. Elgar – Enigma Variations

Piletid: Tasuta, aga palun registreerida e-maili teel: BAO@lmta.lt

BAO - Balti Akadeemiate Orkester - on uus rahvusvaheline initsiatiiv, mis koondab Baltikumi muusikaakadeemiatest valitud andekaid noori talente ja lisaks teiste Euroopa riikide noormuusikuid. BAO kunstiline juht on Kristjan Järvi. BAO eesmärk on vähendada lõhet hariduse (omandamise) ja kutsepraktika vahel, luues võimaluse edendada Balti riikide muusikat ning muusikuid. BAO liidab kokku pühendunud muusikaõpilased ja professionaalid - rahvusvaheliselt tuntud õpetajad ning artistid - ja muusikahuvilised, luues seeläbi unikaalse koosluse.

2.-9. veebruar 2018 toimub Tartus esimene BAO haridusnädal, mis pakub juhendamist ja meistriklasse nii alles muusikaakadeemiasse astumiseks valmistuvatele noortele kui juba õpingud lõpetanud muusikutele. Osaletakse proovides ja antakse kontserte Tartus ning Tallinnas, millele järgneb BAO esimene rahvusvaheline tuur. See viib BAO kontserte andma Lätti (Cēsīs, Rēzeknē), Leetu (Vilnius, Kaunas), Poola (Gdansk) ja lõpuks Saksamaale (Berliin). Antud tuuriga tähistatakse Balti riikide 100 aastat iseseisvust, esitades Kristjan Järvi (EE), Guntis Kuzma (LV) ja Modestas Barkauskase (LT) taktikepi all ühes Eesti, Läti ning Leedu heliloojate suurteostega ka maailmaklassikat.

BAO ja selle tegevused on rahastatud Balti riikide valitsuste ja fondide poolt. BAO on ainulaadne kultuurikoostööprojekt kolme Balti riigi vahel.

Korraldaja

Muusikaühing La Nota

Baltic Academies Orchestra (BAO) is a new and innovative educational project initiated by La Nota and embracing the music academies of the three Baltic States: Estonian Academy of Music and Theatre, Jazeps Vitols Latvian Academy of Music and Lithuanian Academy of Music and Theatre. Following the educational week in Tartu, Estonia in February 2018, the orchestra will make a tour through cities of all Baltic States and to Gdansk in Poland and Berlin in Germany, celebrating 100 years of independence of the three Baltic States. BAO will gather under the baton of Kristjan Järvi (EE), Guntis Kuzma (LV) and Modestas Barkauskas (LT) presenting the greatest Estonian, Latvian and Lithuanian compositions and worlds classics in 7 concerts.

Märksõnad: