Kroonituur 25

Sel suvel saanuks eesti kroon 25-aastaseks. Kallis kadunuke ei sahise enam me rahakottides, kuid me südameisse on jäänud talle oma soe nurgake. Seepärast tähistame krooni sünnipäeva ning Eesti riigi 100. sünnipäeva suure üle-eestilise Kroonituuriga!

Kogupereüritus
EST ENG

Kas mäletad veel, kes ilmestas oma range pilguga ühekroonist? Kui palju maksis Tobias? Mida sai osta Tammsaare eest? Kas teame, milline oli Kerese suhe rahaga või kes kaheksast krooninäost enim koonerdas? Kes oli kõige rohkem võlgu? Kroonituuril lähme külla neile meestele ja sellele naisele, kelle elutööta poleks Eestit ja iseseisvust. Üheksas Eesti muuseumis on avatud selleks puhuks spetsiaalsed näitused, kus nutirakenduse abil ärkavad ellu rahatähed ning lahendada saab põnevaid ülesandeid.

Kõik Kroonituuri läbinud saavad kroonisertifikaadi, milleta Eesti Vabariigi pass jääks jumetuks. Parimaid ootavad auhinnad!

Eesti kroonil on kogu Eesti Vabariigi ajaloos täita väga oluline roll. Eelkõige seostub kroon eestlastele taasiseseisvumise, vabaduse ja majanduskasvuga. Kuigi kallis kadunuke ei sahise enam me rahakottides, on ta meie südameisse alles jäänud. Seepärast tähistame krooni sünnipäeva ning Eesti riigi 100. sünnipäeva suure üle-eestilise Kroonituuriga!

Toetajad: Eesti Kultuuriministeerium Kultuurkapital

Sel suvel saanuks eesti kroon 25-aastaseks. Kallis kadunuke ei sahise enam me rahakottides, kuid me südameisse on jäänud talle oma soe nurgake. Seepärast tähistame krooni sünnipäeva ja Eesti riigi 100. sünnipäeva suure üle-eestilise Kroonituuriga!

Kroonituur saab piduliku lähte kroonipäeval 20. juunil ja kestab 20. novembrini 2017.

Foto: Kroonituur 25 / Facebook
 

Osalevad muuseumid:

Tallinnas:

Pärnus:

Pärnumaal:

Tartus:

Võrus:

Loe lähemalt –  Facebook – KROONITUUR

Toetajad: Eesti Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital

Korraldaja

Eesti Panga Muuseum