Külaharmoonika

Lõõtspill on üks eesti rahvamuusika sümboleid. Külaharmoonika on lõõtspillimängu propageeriv kultuurisündmus. Seostame sündmuse EV juubeliga ja paneme Tilsi Kõrbjärvele ujuma 100 tulukest.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Külaharmoonika on kultuurisündmus, mis toimub Põlva vallas Tilsi laululaval, traditsiooniliselt päev enne festivali Harmoonika. Külaharmoonikast on kujunenud Harmoonika soojenduspidu. Enamik lõõtsamängijad saavad Tilsis läbi mängida kogu suure festivali kava. Käesoleval aastal toimub Tilsis kuues Külaharmoonika. Nii kohaliku rahva kui ka külaliste huvi sündmuse vastu suur. Esinejaid tuleb kohale üle kogu Eesti. Külalistena astuvad lavale rahvamuusikud Leedust. Kontserti juhivad Lahedad Mutid. Simmani osas astub lavale Rahvabänd 2018 - Nedsaja Küla Bänd. Tilsi Kõrbjärvele pannakse sündmuse raames ujuma 100 tulukest.

Korraldaja

Vana-Koiola Rahvamaja

Vana-Koiola Rahvamaja on Põlva valla Laheda piirkonna kultuurielu keskus. Rahvamaja korraldab kultuurisündmusi ja koordineerib ringitegevust. Rahvamajas toimuvad regulaarselt tantsuõhtud, teatrietendused, kontserdid, klubiõhtud, eakate peod, laste- ja noortepeod, mälumänguõhtud. Rahvamaja all tegutsevad Laheda Segakoor, Vana-Koiola Näitering, naisansambel Laululust ja käsitööklubi "Padjaklubi". Tähtsamad kultuurisündmused on rahvalik õhtu, Laheda laulu- ja tantsupäev, jaaniõhtu, Külaharmoonika, Laheda Rahvapidu ja aastalõpu pidu.

Märksõnad: